4. Inventarisatie visserijgegevens Gegevens over de visserij zijn te vinden bij het Rijks Instituut voor Visserij- onderzoek (RIVO). De Noordzee is onderverdeeld in blokken, de zogenaamde ICES kwadranten. Bij de indeling is geen rekening gehouden met de grenzen van het continentaal plat. Per blok is er informatie over vissoorten en aantal per vissoort. 5. Gegevens echolodingen De Directie Noordzee heeft kaarten met daarop dieptecijfers, verkregen door echolodingen. 6. Verloop leidingen onder de zeebodem Staatstoezicht op de mijnen heeft kaarten waarop het diepteverloop staat van de pijpleidingen. Getekend worden: het bodemprofiel, de —2 meterlijn (wet telijk moeten leidingen 2 meter onder de grond liggen), de pijpleidingen. 7. Wrakkenregister Het wrakkenregister bestaat uit een aantal mappen, waarin alle bekende wrak ken staan, die in het Nederlandse deel van de Noordzee liggen. Het register wordt beheerd door de Hydrografische Dienst. De voor de scheepvaart gevaar lijke wrakken staan op de zeekaart aangegeven. 8. Waterkwaliteit Bij het Rijks Instituut voor Zuivering van Afvalwater (RIZA) zijn gegevens over de waterkwaliteit aanwezig van de Noordzeekust vanaf 1965. Van de aansluitende Noordzee tot 70 km uit de kust vanaf 1975. Deze gegevens zijn opgeslagen in een computer en kunnen in tabel- of grafiekvorm geleverd wor den. 9. Meteorologische en oceanografische gegevens Bij het K.N.M.I. zijn zeer veel gegevens beschikbaar over meteorologie en oce anografie van de Noordzee. Deze gegevens zijn op verschillende manieren op geslagen en beschikbaar, namelijk: magneetband, kaart, tabel, grafiek. Daarnaast bestaan er uiteraard informatiesystemen bij semi-overheid en bedrijfs leven, waaronder de grote oliemaatschappijen. Met betrekking tot de huidige situatie kan worden gesteld dat de informatievoor ziening tamelijk gedecentraliseerd is. Er zijn niet zoveel mogelijkheden voor uit wisseling of voor combinatie van gegevens, omdat niet met gestandaardiseerde 90

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 93