VOORWOORD Om verschillende redenen voldoe ik gaarne aan het verzoek om een voor woord te schrijven in het Lustrumboek 1985-1990 van het Landmeetkundig Gezelschap "Snellius", getiteld "Een halve eeuw in de goede richting". De relatie tussen "Snellius" en de Faculteit der Geodesie mag niet alleen goed genoemd worden, maar is ook van wezenlijke betekenis voor onze faculteit. Studenten zijn actief in het bestuur, de faculteitsraad, de studierichtings commissie, de vakgroepen, etc. Zij nemen deel aan vergaderingen en hun inbreng is van waarde voor de besluitvorming. Hierdoor heeft "Snellius" een geheel eigen waardevolle plaats gekregen binnen de faculteit. Maar er is meer. Ook buiten de faculteit neemt "Snellius" een bijzondere plaats in door uiteenlopende activiteiten, bestaande uit onder andere buitenlandse excursies, lezingen, voorlichting aan middelbare scholieren en het uitluiden van afstudeerders. Ook de viering van het tiende lustrum valt hieronder. Het is verheugend te constateren dat door studenten ter gelegenheid van dit jubileum een aantal serieuze manifestaties is opgezet. Het gehele programma van de lustrumviering getuigt van hard werken en het doet vermoeden dat een groot aantal studenten ook daadwerkelijk bij deze activiteiten is betrokken. Eén van de activiteiten is de uitgave van dit lustrumboek. Voor "Snellius" geldt, bij een lustrum hoort een lustrumboek. De inhoud van dit lustrumboek verschilt in menig opzicht van de vorige uitgaven. Enerzijds is dit natuurlijk het gevolg van de samenstelling van de lustrumboekcommissie, maar ook door de snelle ontwikkelingen, die het geodetische vakgebied ondergaat. Niet alleen wordt aandacht besteed aan onderwerpen uit de laatste halve eeuw, hoe interessant en leerzaam deze ook mogen zijn, maar nieuwe ontwikkelingen komen ook ruimschoots aan de orde. Geodesie is volop in beweging en naar mijn mening in de goede richting. De ontwikkeling van het vakgebied is van dien aard dat het werkterrein van de geodeet zich uitbreidt en in toenemende mate betrokken raakt bij aanver wante vakgebieden. Hierdoor ontstaat een gezonde uitwisseling waaraan dit boek een belangrijk aandeel levert. Ik ben ervan overtuigd dat dit lustrumboek niet alleen in de geodetische wereld maar ook daarbuiten veel belangstelling zal vinden. Met de uitgave van zo'n lustrumboek levert "Snellius" een nuttige bijdrage aan het beeld van ons vakgebied. Namens de faculteit onze hartelijke gelukwensen met dit tiende lustrum. De

Lustrumboek Snellius | 1990 | | pagina 10