horizontale verdeling (dus ook bij appartementssplitising) is een z-coördinaat ingevoerd. De combinatie adres-coördinaat wordt onder andere gebruikt voor het vervaardigen van thematische kaarten. Verder wordt van ieder adres aangegeven in welk stadsdeel en in welke buurtcombinatie het is gelegen. Bovendien wordt tussen deze 'kleinste gebruikseenheid'-registratie en de kadastrale perceelsnummers een relatie gelegd onder de naam 'gebouwen kadaster'8. Omdat deze registratie zowel bij wijziging van het adres, als van de kadastrale perceelsindeling moet worden bijgewerkt, houdt de afdeling ook de kadastrale plans bij. Omdat de adres-perceel-koppeling deel uitmaakt van het GKS is het adres een mogelijke ingang tot de kadastrale gegevens binnen GKS. In de AKR ontbreekt het op dit moment regelmatig aan correcte adresgegevens. Dit is niet verwonderlijk omdat de gemeente de adressen vaststelt, en niet het rijkskadaster. Tekenkamer De tekenkamer verricht vrijwel al het tekenwerk voor de secretarie en de gemeentelijke diensten zonder eigen tekenkamer. Hieronder vallen de aktetekeningen die ieder erfpacht-, pacht- of huurcontract vergezellen en de kaarten die bij verordeningen zitten. Ook verzorgt de afdeling representatief tekenwerk, het grafische deel van het statistisch jaarboek en de illustraties van gemeentelijke rapporten. De tekenkamer is aldus gedeeltelijk dienstbaar aan de vastgoedregistratie. Naast deze specifieke taken wordt door het gemeentekadaster de 'legger der wegen' bijgehouden en kunnen er lichtdrukken van bestemmingsplannen worden verkregen. Landelijke trends Verwarring Hiervoor is vooral gesproken over het gemeentekadaster. Deze term is de laatste jaren in een aantal verschillende betekenissen gehanteerd. Onder gemeentekadaster dient niet een afzonderlijk gemeentelijk bureau te worden verstaan. Beter is het om te denken aan een (afschrift van de) kadastrale registratie op gemeentelijk niveau. De inpassing hiervan binnen de gemeentelijke organisatie verschilt niet zelden per gemeente, wat van belang kan zijn voor het gezicht van deze registratie. Niet zozeer in de zin van het functioneren van de registratie, maar wel in de manier van prioriteitsstelling 101 g dit systeem lijkt in grote lijnen op het systeem PAP van het rijkskadaster.

Lustrumboek Snellius | 1990 | | pagina 124