VOORWOORD LUSTRUMBOEK LANDMEETKUNDIG GEZELSCHAP "SNELLIUS" De studieverenigingen nemen sinds jaren een belangrijke plaats in aan onze Technische Universiteit. Eén van hen, "Sneilius", Maakt zich op om haar halve eeuwfeest te vieren. En hoewel zij wellicht tot de jongste gerekend moet worden, is zij niettemin in haar bestaan getuige geweest van een geweldige technologische ontwikkeling. Toen zij nog een kleuter was, was de landmeter langs de weg en in het veld een bekende verschijning die zich nog uitsluitend van theodoliet en jalons bediende. Dat beeld zou echter snel veranderen. Al bladerend in het lustrumboek van 1965 toen Sneilius haar 25e verjaardag vierde, trof mij een artikel dat han delde over de mogelijke bijdrage die kunstmanen aan de geodesie zouden kunnen leveren. Het was nog in een zeer speculatieve vorm gesteld, maar de schrijver besloot zijn bijdrage dat het waarschijnlijk toch een niet al te gewaagde voorspelling zou zijn dat in de toekomst ook in Nederland meerdere geodeten bij dit werk zouden worden betrokken. Dit lustrumboek zal er ongetwijfeld van getuigen dat deze voorspelling zeker niet te gewaagd was. Met name de reeds al wat langer afgestudeerde beoefe naars van het vak zullen met verwondering kunnen constateren hoe vooral de ruimtevaarttechnologie het hele beroepsbeeld dramatisch heeft veranderd. In een lustrumboek wordt teruggekeken op de afgelopen periode van 5 jaar en ditmaal ook op 50 jaar. Velen zullen zich aangesproken voelen: de studenten van nu omdat zij zicht krijgen op wat was toen zij er nog niet waren, de studenten van toen omdat zij kunnen lezen over wat er nu is en, naar ik verwacht, ook wat er komen gaat. Graag wens ik dit lustrumboek veel aandachtige lezers en "Sneilius" een goed begin van de volgende halve eeuw. Prof.drs. PA. Schenck Rector Magnificus Technische Universiteit Delft x

Lustrumboek Snellius | 1990 | | pagina 12