Uitbesteding Uitvoerig is bij de parlementaire behandeling van de Kadasterwet tenslotte nog stilgestaan bij de uitbesteding van landmeetkundige en kartografische werkzaamheden aan particuliere bureaus in het kader van de privatisering44. Uit de Nota naar aanleiding van het Eindverslag blijkt dat in verband met de rechtszekerheid niet voor uitbesteding in aanmerking komen werkzaamheden met een juridisch karakter, zoals: - de aanwijzing en opmeting van rechtsgrenzen; - de uitzetting en aanwijzing van grenzen in het terrein; - grensonderzoek bij aanwas, vernieuwing en verkaveling; - aanwijzing van kavelgrenzen bij landinrichting. Wel voor uitbesteding vatbaar zijn het opmeten van topografie, werkzaamheden voor de grootschalige basiskaart en zelfs het uitzetten en inmeten van nieuwe kavels bij landinrichting. Epiloog Juridische geodesie Het is het recht en in het bijzonder de rechtspolitiek die het kadaster beheerst, in al zijn reilen en zeilen. Niemand zal op de gedachte komen dit gegeven, voorzover voor een wetenschappelijke benadering vatbaar, aan te duiden als juridische geodesie. Toch is dat wat zich heeft voorgedaan sinds mijn vertrek uit Delft. Eerst werd de werkeenheid Recht met die van Planologische Geodesie samengevoegd tot wat toen Juridische en Planologische Geodesie ging heten. Na het rechtspolitieke verscheiden van mijn opvolger veranderde de volgorde onmiddellijk tot Planologische en Juridische Geodesie. Het recht delft het onderspit in Delft. Voorlopig houd ik het nog maar op het geodetische recht, waarvan de ontwikkeling in het vorige Snellius-boek werd beschreven45. Dit is overigens het vijfde lustrum voor mij als mede-auteur van een dergelijk boek. Kortom, een lustrum in het kwadraat. 148 44 Nota n.a.v. het Eindverslag, blz. 7 e.v. 45 Ontwikkelingen in de geodetisch-juridische wetgeving, in: Voortdurend in beweging, Lustrumboek Snellius 1985, blz. 135 e.v.

Lustrumboek Snellius | 1990 | | pagina 171