de meest geschikte plaats van een 'voorzieningen-plaats' aangeven. Wel geldt hierbij een aantal randvoorwaarden. De voorzieningen-plaats moet op het traject tussen Workington en Brough komen te liggen, echter wel op een afstand van minimaal tien kilometer buiten deze plaatsen. De natuur mag ook niet te veel aangetast worden. Zo mag de voorziening niet binnen het Lake District National Park vallen en dient ze tenminste 500 meter verwijderd te zijn van een mogelijke rivier. Situering in een bosgebied is eveneens uitgeslo ten. Bij het oplossen van een dergelijk probleem blijkt de kwaliteit van de theorie gedeelten van de bij het pakket geleverde documentatie. Zo wordt in de handleiding bij PC Overlay aangegeven hoe een ruimtelijke analyse uit te voeren. Figuur 3 geeft dit proces in acht stappen weer en dient als leidraad voor het oplossen van bovengenoemd probleem. Figuur 4 geeft in een diagram met behulp van kaartjes de afzonderlijke stappen van de ruimtelijke analyse weer. Stap 1 In de eerste instantie vinden de bestuurders van Cumbria dat de analyse moet resulteren in een overzicht van de geschikte lokaties voor de voorziening, gegeven de genoemde randvoorwaarden. Stap 2 Voor de analyse zijn zes coverages benodigd, die elk een homogene groep kaartelementen bevatten. Ze zijn weergegeven in de bovenste laag van figuur 4. De zes coverages representeren respectievelijk de provinciegrens, het Lake District National Park, het grondgebruik, de steden, de rivieren en het wegen net. Alle coverages zijn gedigitaliseerd en daarna topologisch in orde gemaakt met de krachtige ARC/INFO-commando's: CLEAN en BUILD. Automatisch zijn daarbij ook de feature attribute tables aangemaakt, die op dat moment alleen nog maar locatiegebonden informatie bevatten. Vervol gens is 'eigen' niet-locatiegebonden informatie toegevoegd, hetzij middels nieuwe kolommen in de bestaande feature attribute tables, hetzij middels zelf te definiëren tabellen (Look-up tables), die relationeel gekoppeld kunnen worden aan de feature attribute tables. In dit voorbeeld wordt aan de feature attribute table van coverage CJROAD de kolom WEGNR toegevoegd. Elke Arc van deze coverage krijgt nu het bijbehorende wegnummer. Een belangrijke opmerking hierbij is, dat veel van de later uit te voeren ruimtelijke operaties (Stap 3) feitelijk altijd gebaseerd zijn op selecties uit de feature attribute tables. Het is dan ook zaak dat, voordat overgegaan wordt tot 157

Lustrumboek Snellius | 1990 | | pagina 180