Stap 4 5 Een verdere statistische analyse blijkt niet nodig te zijn om het probleem verder op te lossen. De gebieden waarbinnen de voorziening gesitueerd kan worden, zijn in de vorige stap al geïdentificeerd. Stap 6 Voor de bestuurders van Cumbria is inmiddels wel duidelijk geworden waar de voorziening ten opzichte van haar omgeving gerealiseerd zou kunnen worden. Er blijkt heel veel plaats te zijn in Cumbria voor iets dergelijks. De vraag is echter: Hoe moet de voorziening gelegen zijn ten opzichte van de A66, want een voorziening is aardig, maar dan moet deze niet mijlen ver van de weg af liggen. De bestuurders zullen derhalve de analyse moeten verfijnen. Stap 7 In de tweede instantie wordt dus bepaald dat de voorzieningenplaats binnen een reikwijdte van 300 meter van de A66 moet liggen, maar zich over beide zijden van de weg mag uitstrekken. Voor een verdere verfijning van de analyse terug naar stap 3 in het schema uit figuur 3. Stap 3 Uit de wegen-coverage CROAD wordt de A66 geselecteerd en daarna voorzien van een buffer van 300 meter (zie de meest rechtse kolom in figuur 4). Uit de lijncoverage ontstaat zo een polygooncoverage C_BUFA66. Deze wordt weer gesneden met de reeds eerder verkregen coverage C_OK. Uit het resultaat (CRESULT) blijkt dat het 'beschikbare' gebied sterk in omvang is afgenomen. Slechts een klein deel van de toch al smalle zone van 300 meter langs de A66 blijft over voor de voorziening. Stap 4 5 6 7 Tot de gebieden die geschikt lijken te zijn voor de voorzieningen-plaats behoren ook 'snipper-gebieden' met een te verwaarlozen oppervlakte. In INFO kunnen de gebieden in de feature attribute table van de coverage C_RESULT op grootte van oppervlakte gesorteerd worden. Na deze statis tische bewerking kunnen de bestuurders snel beoordelen in welke gebieden daadwerkelijk ook plaats is voor een voorziening. De analyse is hiermee nog verder verfijnd. Stap 8 Van de resultaten kan met behulp van de PC ARCPLOT-module een kaart gemaakt worden die het keuzebeleid van de Cumbrische bestuurders moet 161

Lustrumboek Snellius | 1990 | | pagina 184