scala van sociale, economische en politieke activiteiten. Slotopmerkingen Het huisvesten van de minder bedeelden is een kwestie van beleid en van het accepteren van het feit dat een overheidsbeleid gericht moet zijn op het beschikbaar maken van grond voor de huisvesting van de minder bedeelden. Land registratie is een vereiste voor een dergelijk beleid en derhalve voor huisvesting van de minder bedeelden. Conform de aanbevelingen van het VN Seminar van Deskundigen inzake Grond voor de Huisvesting van de minder bedeelden (Tallberg, Zweden, 1983): a. zouden regeringen voor eenieder begrijpelijke wetten en regels moeten geven met betrekking tot land registratie, welke voorziet in een opbouw van een sys teem, bijhouding en verbetering; b. zouden regeringen een meerdoelen land registratie systeem moeten op bouwen, geschikt om aangepast te worden aan toekomstige omstandigheden c. zou, om schaarse middelen te sparen, het land registratie systeem ingevoerd moeten worden in gebieden met behoeften van hoge prioriteit, met gebruikmaking van "low-technology" methodieken; d. zou de opbouw van een registratie systeem van onroerend goed vergezeld moeten gaan van de bevoegdheid om kennisgeving van transacties met on roerend goed af te dwingen en om certificaten van rechten af te geven; e. zouden regeringen een wijd begrip moeten bevorderen voor de betekenis van land registratie systemen. literatuur 203 - Rapport van het UN Seminar of Experts on LAND FOR HOUSING THE POOR, Tallberg, Zweden, 1983 - The International Year of Shelter for the Homeless, folder van het United Nations Centre for Human Settlements (HABITAT)

Lustrumboek Snellius | 1990 | | pagina 226