dan ook onder meer gaan richten op een nadere oriëntatie op genoemde vormen. Naast de analyse van de juridische samenwerkingsvormen zal een meer praktijkgerichte analyse van de verschillende constructies gemaakt moeten worden. Doel zal zijn het aandragen van mogelijke bouwstenen voor (nieuwe) vormen van "matchen" van publieke en private investeringen in de stadsver nieuwing. Daarbij wordt met name gedacht aan gebieden met kleinschalig ge mengd eigendom en de beleidsvelden collectieve woningverbetering en economi sche revitalisering van gebieden (bijvoorbeeld winkelstraten en bedrijfster reinen). 310 1. Mr. J.H. Jonas - Bij het wederopbouwen van de in Nederland verwoeste steden, Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde, juli 1940, blz 129 e.v. 2. Mr. J.H. Jonas - Stedelijke ruilverkaveling, Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde, februari 1941, blz 3 e.v. 3. Een uitgebreide beschrijving is terug te vinden in: P. van Schilfgaarde e.a. - De wederopbouw van Rotterdam, stedelijke herverkaveling in de praktijk, 1987, VUGA, 's-Gravenhage. Dit boek vindt zijn basis in het Derdejaars-projekt 1985/1986 van de Faculteit der Geodesie 4. Bouwrecht monografie nr 1, Deventer 1971 5. Wijziging van de WSDV (stedelijke herverkaveling), De Nederlandse gemeente, mei 1987, blz. 449 e.v. 6. Brief van 22 mei 1987 van B&W van de gemeente 's-Gravenhage aan de heer E. Heerma 7. art 38a lid 1 van het voorontwerp 8. Een beheerorganisatie kan ontstaan door individuele eigenaren via de toedeling eigenaar van een appartementsrecht te laten worden; er ontstaat dan een privaatrechtelijke beheerorganisatie: een vereniging van eigenaren. Zie ook de bijdrage van De Haan aan de bundel Stedelijk beheer/ red H.J. Gastkemper, 1986 - Stedelijke herverkaveling als beheerinstrument. 9. Zie ondermeer het boek van WA. Doebele, Land Readjustment - A different approach to financing urbanization, 1982 10. Zie de bijdrage van hem aan de bundel Rechtsvorming in de Sociale Rechtsstaat - Stedelijke herverkaveling. Een taak van de wetgever of een methodiek voor publiek-private samenwerk ing?, 1989

Lustrumboek Snellius | 1990 | | pagina 333