Praktische experimenten Wanneer u dit lustrumboek leest, zullen naar mijn stellige overtuiging, genoemde en overige activiteiten zijn uitgevoerd volgens een strakke planning, resulterend in een goed functionerend prototype van zowel het mobiele als het stationaire FRANK systeem. Welnu, beste lezer, okay, dan is dat prototype FRANK er, zult U zeggen. Maar: hoe dan verder? Nou, het gaat dan verder met praktische experimenten in samenwerking met de Faculteit der Geodesie en de volgende organisaties: de Hoofddirectie van het Kadaster, in het bijzonder de Afdeling Onder zoek en Ontwikkeling; de Dienst Stedelijk Beheer van de gemeente Amsterdam, in het bijzonder de Afdeling Landmeten en Vastgoedinformatie; de Dienst Openbare Werken van de gemeente Rotterdam, in het bijzonder de Afdeling Landmeten en Vastgoedinformatie. Ten einde een effectieve beproeving van het FRANK prototype mogelijk te maken zijn de bovengenoemde organisaties met Geeris Holding Nederland BV een publiek-private samenwerking aangegaan, waarbij in een overeenkomst de uit te voeren experimenten zijn vastgelegd. De samenwerkingsovereenkomst voorziet in een tweetal fasen van experimente ren. De eerste fase is gericht op het aantonen van de "technische haalbaarheid" van het werken met FRANK. In drie experimentgebieden zijn opnamen gemaakt die met het prototype FRANK uitwerksysteem zullen worden gemeten. De resultaten van de metingen in die drie gebieden zullen worden vergeleken met bestaand materiaal van de Gemeenten Amsterdam en Rotterdam en van het Kadaster. Het betreft in alle drie de experimentgebieden een vergelijking met recent tachymetrisch opgenomen en digitaal verwerkt materiaal. Wanneer deze eerste fase van de experimenten succesvol wordt afgesloten, zal met dezelfde organisaties overlegd worden hoe de tweede fase van de experimenten zal worden opgezet en uitgevoerd. De tweede fase is bedoeld om inzicht te krijgen in de "economische haalbaarheid" van het werken met FRANK. Daartoe zal in een groter experimentgebied gedurende een langere tijd met FRANK gewerkt worden om zodoende gedetailleerd inzicht te krijgen in de voordelen (en eventuele nadelen) van het werken met FRANK voor verschillende landmeetkun dige toepassingen zowel qua kwaliteit, betrouwbaarheid en volledigheid als qua productiesnelheid en kosten of prijsaspecten. Ook bij de uitvoering en beoordeling van de experimenten zijn student assistenten ingezet, voor de verdere uitvoering van het R&D programma wordt op de büjvende inspanning van student-assistenten en AIO's prijs gesteld. 343

Lustrumboek Snellius | 1990 | | pagina 366