over zijn reizen. Graag had ik, en niet allen ik, professor Roelofs nog eens ontmoet, bijvoorbeeld op een ereledenlunch van Snellius. Het heeft helaas nooit zo mogen zijn. De dankbare herinnering is er niet minder om. H.C. van der Hoek IN MEMORIAM J.KA.M. Wilbers (1958 - 1987) Op 11 mei 1987 overleed korte tijd voor zijn 29ste verjaardag Joost Wilbers. Het Landmeetkundig Gezelschap "Snellius" verloor hiermee één van haar leden en de Faculteit der Geodesie een markante student. Joost Wilbers heeft voordat hij aan zijn studie begon zijn militaire dienstplicht vervuld. In het kader van deze dienstplicht heeft hij versterking gegeven aan het korps van de marechaussee. Ook dit werk heeft hij met veel enthousiasme gedaan. In deze functie kon hij zijn visie op verantwoordelijkheid en inzet ook uidragen naar andere militairen en dienstplichtigen. In 1979 begon hij aan de studie voor geodetisch ingenieur. Bij de studie eiste hij van zichzelf en van andere maximale inzet. Er was bij hem slechts plaats voor tevredenheid, wanneer hij de overtuiging had, dat betere resultaten niet mogelijk waren. Maar zijn interesse hield zeker niet op buiten de geodesie. Joost Wilbers had een brede algemene interesse variërend van verschillende wetenschappen, culturele activiteiten en politiek. Voor de verschillende interessevelden had hij uitgebreide sociale contacten, waarbinnen naast serieuze discussie ook ruimte was voor humor. Helaas werd hij circa halverwege zijn studie getroffen door een ziekte die verdere studie en veel sociale ontmoetingen onmogelijk maakte. Maar het lag niet in zijn aard om op te geven. De studie en de contacten met vrienden gebruikte hij om te vechten tegen zijn ziekte. Zijn enorme optimisme heeft hem de kracht gegeven om deze strijd enkele jaren vol te houden. Met zeer grote zelfstandigheid heeft hij ondanks de handicaps in deze tijd toch nog belangrijke elementen van zijn studie willen en kunnen afronden. In mei 1987 bleek echter zijn eigen optimisme niet meer voldoende en werd hij verslagen door zijn ziekte. Het Landmeetkundig Gezelschap verloor een lid, die anders zeker een bijzondere rol was gaan spelen in de geodetische wereld. R.M. Kathmann 404

Lustrumboek Snellius | 1990 | | pagina 427