SNELLIUS IN DE GOEDE RICHTING Pieter van Sluijs Voorwoord Mijn eerste kennismaking met het Landmeetkundig Gezelschap 'Snellius' vond plaats in augustus 1985. Als eerstejaars liet ik mij destijds gewillig meevoeren in de maalstroom van gebeurtenissen rondom het negende lustrum van Snellius in november van dat jaar. Nu, bijna vijf jaar later en bijna fossiel overkomt me min of meer hetzelfde. Mijn Delftse tijd lijkt te gaan eindigen zoals ze begon: met een hoogtepunt, met een lustrum van Snellius. Onderstaand verhaal biedt een overzicht van datgene wat zich in deze periode met betrekking tot Snellius heeft afgespeeld. En dat is nogal wat; vele opval lende en minder opvallende gebeurtenissen gaven het leven van de Snellius- leden in de afgelopen vijf jaren kleur. Om dit overzicht binnen aanvaardbare proporties te houden bleek het maken van een (wellicht subjectieve) selectie uit de veelheid aan gegevens noodza kelijk. Om desondanks toch zo compleet mogelijk te zijn is voor een sobere (i.e. veelal chronologische) opzet van het verhaal gekozen. Voorts krijgen enkele hoogtepunten als buitenlandse excursies en IGSM buiten dit verhaal om de ruime aandacht die ze verdienen. 1985 Op 5 september promoveerde Peter Teunissen. Hij verdedigde zijn proef schrift 'The Geometry of geodetic inverse linear mapping and non-linear adjustment' met lof. Een elftal verse eerstejaars moest een week later voetballend het onderspit delven tegen de ouderejaars, maar was nog wel in staat om 's avonds een feest te geven in Staminee. Een groep Snelliusleden bezocht op 25 september de Oosterscheldewerken en liet zich aldaar informeren over de niet geringe landmeetkundige inbreng in dit project. Voor de doorzetters was er daags daarna nog een lezing van ir. Van der Wal van Rijkswaterstaat over getijdeberekeningen. De avond van 17 oktober bracht een menigte geodetische clochards en ander gespuis naar de bovenbar van Staminee op het tweedejaarsfeest. De volgende dag stond een aantal van hen in correcte kleding alweer gereed om de grote stroom abituriënten te ontvangen. De uitslapers konden 's middags een lezing over 'liberalisme' bijwonen van VVD-kamerlid Theo Joekes. 410

Lustrumboek Snellius | 1990 | | pagina 433