Geoklupjes. Ook groeten de stedelingen al uit zichzelf de plattelanders. Een mooi studieobject voor sociologen van beide zijden.' Een week later werd er met het oog op het Snelliuslustrum vervroegd afgestu deerd. Gijs Boekelo, Hilde Heijungs en Paul Koren maakten het lustrum niet meer als student mee. Op maandag 25 november begon onder het motto 'Zee in de kijker' de week van het negende lustrum van Snellius met een buitengewone ledenvergadering, waarin prof. Ligterink en prof. De Munck werden benoemd tot erelid van Snellius; dit als blijk van waardering voor hun positieve en welwillende houding tegenover de studenten. In aansluiting hierop werd het lustrum officieel geopend en presenteerde de Lustrumboekcommissie haar kunststukje 'Voortdurend in beweging', 's Middags discussieerde een forum van deskun digen over het centrale thema van het lustrum, de zee en meer in het bijzon der de Noordzee. De dinsdag bracht zowel inspanning, een sportmiddag in zwembad 'Kerk- polder', als ontspanning, een gezamenlijke 'snertmaaltijd' en een cabaret voorstelling in het geodesiegebouw. Het programma voorzag voor de woensdag in een tweetal lezingen. Ir. Van Gein hield een voordracht over zeerecht, gevolgd door Ir. Waterman ('what's in the name'), die zijn ambitieuze plannen voor kustuitbreiding tussen Scheve- ningen en Hoek van Holland nader kwam toelichten. De massale diësexcursie op donderdag liet een bus vol Snelliusleden naar Den Helder (Koninklijke Marine) en Texel (Nederlands Instituut voor Onderzoek der Zee) reizen. Een tweede groep bezocht Hollands Signaal in Hengelo, terwijl de overige reislustigen het dichter bij huis zochten met een aantal min of meer geodetische attracties in het Rijnmondgebied, 's Avonds trof men elkaar weer in de Koophandel waar een boerenkoolmaaltijd en een feest plaatsvonden. Klokslag twaalf uur kwam aldaar de oude Willebrord S. in eigen persoon zijn verjaardag vieren. Vrijdag was een relatieve rustdag met een diapresentatie door René van der Schans en een bedrijvenpresentatie in de practicumzaal. Op de afsluitende zaterdag werden ouders en reünisten ontvangen. Vanwege de enorme belang stelling vond het ochtendprogramma, met een lezing van de heer Kreffer over hydrografische metingen, in het bouwkundegebouw plaats. Het lustrum eindigde op grootse wijze met een koud buffet en een slotbal in het ITC- gebouw. Het gewone leven ving weer aan op 11 december, toen Snellius voor het eerst werd geconfronteerd met het fenomeen 'vrouwelijke voorzitter'. Leen Boer stelde in zijn uittreerede met geveinsde bezorgdheid vast: 412

Lustrumboek Snellius | 1990 | | pagina 435