Op 28 februari werd er massaal afgestudeerd. Gerard Bosman, Dirk Bos winkel, Nico Clay, Peter den Hartog, Jeannette Katesan, Martin Salzmann, Edu Schol, Willeke Schol-Wilhelm, Edwin Tofield en Cees Wassenaar mochten zich na een tekenwedstrijd definitief ingenieur noemen. Op 6 maart hield ir. Aalders een voordracht over de automatisering bij het Kadaster. De eerste vrouwelijke geodetisch ingenieur, Eveline Blitz, gaf op 13 maart een lezing voor het Dispuut Technische Bestuurskunde over het gemeentelijk grondbedrijf. Een week later organiseerde Snellius zelf weer een lezing; Prof. De Graaff gaf een uiteenzetting over de toen zeer nadrukkelijk in de belangstelling staande 'Komeet van Halley\ Op 6 maart kon een ieder die daar de neiging toe voelde opkomen ter gelegenheid van de Paasdag op zoek naar 'het enige rauwe ei', terwijl het bestuur lunchte met de ereleden van Snellius en borrelde met het NWP. Het belang van dergelijke representatieve taken mag overigens niet worden onderschat. Zonder al deze mensen die veel voor Snellius doen en/of betekenen zou het goed functioneren van ons Gezelschap bepaald niet zo vanzelfsprekend zijn. Een grote groep studenten uit Karlsruhe bracht onder leiding van prof. Van Mierlo op 9 en 10 april een bezoek aan de Afdeling. Het Snelliusbestuur hield zich van zeer nabij met dit bezoek bezig, zoals zij ook een dag later deed met de receptie ter ere van het huwelijk van Elly Botman en Ton Bokkers. Eind april was het de beurt aan de Snelliusleden voor hun buitenlandse excursie. In het zonnige Italië werden de steden Parma, Bologna en Florence door het reisgezelschap bezocht. Nog maar net daarvan bijgekomen werd Geodesie op 6 mei onder de dekmantel 'Banana Republic' op allerlei manie ren gehersenspoeld met het begrip 'banaan': het Geofeest dus. Op 13 mei organiseerden de gezamenlijke Delftse studieverenigingen in samenwerking met het KIVI het symposium 'De eerste-fase ingenieur'. Zeven 'oude-stijl ingenieurs' verlieten Snellius op 23 mei: Bertyl Duesmann, Jan Erkelens, Erik Haagmans, Frank van den Heuvel, Paul Lohman, Egbert Mensen en Dick Oskam studeerden op deze datum af. Het zomerkamp vond plaats in de buurt van Best. De vele woordspelingen die op deze plaatsnaam werden gemaakt waren zeker niet onterecht. Een van de hoogtepunten tijdens de drie weken durende hittegolf was de feestavond ter ere van de heer Bruining die in Best voor de laatste (27e) maal mee was 'op kamp'. Het kamp werd voorts bezocht door enkele studenten uit Olsztyn (Polen) die in het kader van een informeel uitwisselingsprogramma twee weken in Nederland verbleven. In Delft zorgde Snellius voor hun 'slaapplaats en gezelligheid'. De 31 nieuwe eerstejaars werden op 15 augustus ontvangen en brachten een intensief en gezellig weekend door in de Antoniushoeve in 's Gravenzande. Tegenover deze nieuwe inschrijvingen stonden ook enkele namen die uit het ledenbestand moesten worden geschrapt. Bernie Blümer, Cornelis Bos, Andro 414

Lustrumboek Snellius | 1990 | | pagina 437