Jan van den Berg, Erik Elsenbroek, Martin van Gelderen, Olaf Kikstra, Radboud Koop en Bert van der Sluijs keerden op 27 februari het studen tenleven definitief de rug toe; zij studeerden af. Voor de zeer actieve leden was 4 maart de dag, 's middags beginnend met een volleybal- en basketbaltoernooi. De vermoeide sporters togen vervolgens naar Geodesie waar het bestuur op het zomerkampkookgerei een maaltijd had weten te produceren. De dag werd op gepaste wijze afgesloten met een feest, waarop de band 'B0g Madsen' een optreden verzorgde. De volgende dag hield de heer Van Benen een lezing over spiritisme, occultisme en soortgelijke onstoffelijke zaken; zware kost voor exact aangelegde TU-studenten. Enige opschudding ontstond er op donderdag 26 maart, toen Geodesie om kwart voor zes 's avonds, terwijl veel studenten zich in de Snelliusbar bevon den, werd opgeschrikt door een heuse bommelding. De in het gebouw aanwezige personen toonden zich echter uiterst boelkloedig: geen paniek, rustig pilsje leegdrinken, op georganiseerde wijze het gebouw verlaten en inderdaadconstateren dat er niets gebeurt. Een groep studenten uit Straatsburg bracht op 13 april een bezoek aan de Faculteit. Gastheer Snellius zorgde voor een dagprogramma op Geodesie en een avondprogramma in de Delftse binnenstad. Enkele dagen later reed een bus vol Snelliusleden in noordwaartse richting voor een bezoek aan Noord- Duitsland en Denemarken. De geruchten over de extreme bierprijzen in het laatstgenoemde land hadden ervoor gezorgd dat menigeen met een eigen noodvoorraad in de koffer de reis begon. Wat hadden de douaniers kunnen watertanden! Geodesie kreeg in de maand mei een nieuwe voorlichtingsfilm, waarin vele leden en oud-leden van Snellius waren verwerkt. Dit ten behoeve van een wervingscampagne, waarbij welwillende studenten met deze film en het bijbehorende voorlichtingsmateriaal naar hun oude VWO-school zouden gaan, om aldaar de opleiding te promoten. De te lage instroom van eerstejaars en de te verwachten uitstroom zouden het voortbestaan van Geodesie als onaf hankelijke Faculteit anders wellicht binnen enkele jaren in gevaar kunnen brengen. Zaterdag 9 mei dreunde de Faculteit op haar grondvesten: het Geofeest. Mede dankzij sponsoring konden twee bands plus een discotheek voor de nodige dB's zorgen in de tot feestzaal gepromoveerde kantine, waar ook aan andere feestingrediënten (of het zouden Snelliusleden moeten zijn) geen gebrek was. Een week later ging een aantal Snelliusleden ondergronds tijdens een mini- excursie naar de kolenmijnen in het Belgische Beringen; voor de meesten een nieuwe ervaring. Op 22 mei studeerden niet minder dan negen leden af. Robert van Bar- neveld, Niels van der Beek, Jan-Peter Chatrou, Pieter van Ess, Marcel 418

Lustrumboek Snellius | 1990 | | pagina 441