Franssen, Bart Hulshof, Geert Lammerts van Bueren, René Simons en Leo van der Sluijs schroefden hun plaatje vast op de maxi-piket en sloegen gezamenlijk een soortgelijk apparaat de grond in. Het zomerkamp gaf helaas weinig inhoud aan het begrip 'zomer'. Regen, lage temperaturen en veel modder kenmerkten dit kamp, dat in Buurse werd gehouden. De derdejaars voerden deze factoren aan als excuses voor het feit dat de huurauto's niet bepaald ongeschonden uit de strijd kwamen. Tijdens het kamp werd informeel afscheid genomen van Jan Ebbinge, die een avond lang 'in de hoofdrol' stond. Op 3 juli nam hij officieel afscheid van Geodesie; hij vertrok naar Van Steenis. Na de zomervakantie ontmoette iedereen elkaar weer tijdens de open avond van het eerstejaarsweekend, dat in 'Vlietzigt' (Rijswijk) werd gehouden. De nieuwkomers hadden af en toe duidelijk moeite met de zeden en gewoonten van Snellius en haar leden, zoals bleek uit het verslag dat een van hen opstel de: 'De georganiseerde spelletjes waren van minimaal niveau. Daar komt nog bij dat valsspelen gestraft werd: iets dat in de moderne maatschappij niet vaak voorkomt.' En over de open avond: 'Verscheidene vergeefse pogingen werden ondernomen om rondjes aan te bieden in het kader van 'laten we eens een slecht lied zingen'. Het betreft hier een smartlap over een bel waar aan getrokken wordt. Het schijnt onder geodeten zeer bekend te zijn.' Enige onwennigheid deed zich eveneens voor op 28 augustus, toen er meer vrouwelijke dan mannelijke afstudeerders afscheid namen van Snellius. Everdien Breken, Marleen Koert, Wouter Kolkman, Peter Smilde en Akkeline van der Veen hadden daar evenwel geen enkel probleem mee. Op 23 september vond de eerste van een serie geodetisch getinte lezingen plaats. Ir. Nelis hield een voordracht over de Nederlandse geodetische verenigingen. Groots van opzet was de presentatie van 'Het Kadaster' op 1 oktober. Mr.ir. Remijnse had een aantal prominente sprekers mee naar Delft genomen alsmede een ruim budget voor een 'Kadasterborrel' in de Snellius- bar. De cyclus werd op 8 oktober voortgezet met een lezing over het 'Global Positioning System' door ir. Van der Vegt. Als laatste trad ir. Mekenkamp voor het voetlicht. Op 19 november hield hij zijn, door omstandigheden uitgestelde verhaal over de nauwkeurigheidsanalyse van oude kaarten. Tussendoor werden uiteraard de andere facetten van het Snelliusgebeuren niet vergeten. Op 24 september werd er gevoetbald, dit keer in de vorm van een vierkamp tussen eerstejaars, ouderejaars, personeel en OTB. De traditionele overwinning van de ouderejaars werd pas na het nemen van strafschoppen een feit. Tijdens het daaropvolgende eerstejaarsfeest in Oele kon de resulterende dorst snel en vakkundig worden gelest. 419

Lustrumboek Snellius | 1990 | | pagina 442