tende houding van de eerstejaars (voornamelijk spoorstudenten) te doorbre ken, werd op 16 november een eerstejaarslunch georganiseerd. Het succes ervan bleek later. Een dag later werd er in de Aula heftig gediscussieerd tijdens een forum over de door Minister Deetman voorgestelde 'Harmonisatiewet'. De hoofdpunten van dit wetsvoorstel, absolute beperking van de inschrijvingsduur als 'student' tot zes jaar en het afschaffen c.q. onbetaalbaar maken van studieduurverlen ging bleken voor zeer veel studenten onaanvaardbaar. Deze stemming ontlaad de zich op 1 december tijdens een landelijk studentenprotest in Amsterdam; Snellius demonsteerde mee. Op 19 november werd Joop Gravesteijn gefeliciteerd met zijn 15-jarig dienst verband bij de Faculteit. Een week later vierde Snellius zijn 47e verjaardag met een diësexcursie. Na afloop kenden de Rotterdamsche Droogdok Maat schappij en British Petroleum geen geheimen meer voor de Snelliusleden. Voor boerenkool en bier gold dat al wat langer. Op 27 november werd Snellius geconfronteerd met een ongekende hoeveel heid afstudeerders. De oorzaak hiervan lag mede in de reeds genoemde Harmonisatiewet, ten gevolge waarvan alle oude-stijl studenten alsmede de eerste lichting van de twee-fasen-structuur, in totaal zo'n tachtig personen, voor 1 september 1988 afgestudeerd zouden moeten zijn. Luc Amoureus, Bertie Cools, Frederiek Detmar, Eduard van de Ent, Paul de Jonge, Frank Kenselaar, Ton Lalesse, Kees Prins, Frits van der Schaaf, Jorg Schorning, Ineke Schorning-Poot, Koldo Verheij, Hedwig Verhoef en Jeroen van de Waal vormden het topje van deze 'afstudeerbult'. December werd een echte feestmaand. Een bezoek van Sinterklaas, een avondfilm, de Snelliusbarren en als klap op de vuurpijl een Winterfeest op 17 december, waarbij de band 'Red 'n Blue' en de vele winterse versnaperingen ervoor zorgden, dat iedereen na afloop hard toe was aan de kerstvakantie. 1988 Een van de goede voornemens van het bestuur bestond uit het vullen van een of meerdere pagina's in elke Geopinie. Dit om de 'informatieflow geparafra seerd te structureren', ofwel om naast de wekelijkse stuurgroep een tweede middel te hebben om de leden op de hoogte te houden van het wel en wee van Snellius. Het idee sloeg aan en de 'Snelliuspagina' bestaat nog steeds. Ter ere van zijn afscheid onderhield de heer Pouls op 28 januari een goed gevulde collegezaal A met zijn 'Praatje met een plaatje'. Zijn ervaringen als landmeter en levensgenieter in exotische landen passeerden op boeiende wijze de revue. Mevrouw Seinstra-Fendel vierde haar koperen verbintenis met de Faculteit op 421

Lustrumboek Snellius | 1990 | | pagina 444