4 februari. Daags daarna onderging het fotoarchief van Snellius een grondige renovatie. Vijf jaargangen ongeordende rommel werden met enige moeite omgevormd tot een min of meer chronologisch overzicht van Snelliusacti- viteiten. Op 11 februari verliet mevrouw Schoenmakers Geodesie na in de Snelliusbar een borrel te hebben gegeven. Nog eens afscheid op 19 februari: 'admini stratiebaas' Van Duijnen verliet de Faculteit na 40 jaar en één maand trouwe overheidsdienst. Een speciale commissie van het KIVI had prof. Rummel voorgedragen voor de Speurwerkprijs, een prijs die jaarlijks aan een verdien stelijk technisch-wetenschappelijk onderzoeker wordt toegekend. Tijdens een klein geodetisch symposium op 24 februari op het KlVI-hoofdkwartier in Den Haag werd, met de nodige plechtigheden daaromheen deze prijs aan hem overhandigd. Twee dagen later trotseerden de afstudeerders Arjan Bregman, Erik Bruel, Huug Haasnoot, Leon Hendriks, Anton Kosters en Wim Looyen de ontbe ringen van een mini-zomerkamp, waarna zij zich met recht ingenieur mochten noemen. Het traditionele volleybaltoernooi werd op 2 maart tegen alle zeden en gewoonten in gewonnen door het Snelliusbestuur. Vervelende vraagtekens bij de puntentelling en de duur van de wedstrijden mochten niet baten. Omdat slechts weinig studenten het afscheid van de heer Pouls hadden bijgewoond, kwam deze op 17 maart op herhaling met zijn 'Praatje met een plaatje'; wederom met vele positieve reacties. Nog een lezing op 22 maart. De in Canada woonachtige ITC-er ir. Groot vertelde over zijn buitenlandse ervaringen onder de titel 'The wide world of mapping'. Twee dagen later weer eens een primeur: het 'open-podium-feest'. Een ieder kon zich een avond lang uitleven op instrumenten en apparatuur van het Muzisch Centrum. Vooral later op de avond, toen velen hun podiumvrees hadden overwonnen, resulteerde dit in verrassende staaltjes muziek. Hans van der Marei verdedigde op 29 maart zijn proefschrift 'On The Great Circle Reduction in the Data Analysis for the Astronomic Satellite Hippar- cos'. Hij doorstond het vragenvuur van zijn opponenten 'cum laude'. Vanaf 4 april waren relaties binnen Snellius geen randgebeuren meer. Elk gesignaleerd 'geokoppel' belandde zonder pardon in de Geopinie op de 'Geobank'. Het bleek betrekkelijk weinig moeite te kosten om deze bank telkens van nieuw pril geluk te voorzien! Evenals verleden jaar bracht een groep studenten uit Straatsburg een bezoek aan de Faculteit. Snellius kon hen, mede dankzij een aantal bereidwillige geodesiemedewerkers een afwisselend programma aanbieden. Vanwege het fraaie weer kon het bezoek van de Franse gasten eindigen op het terras van de 'Wijnhaven'. De dag daarna werd het modebeeld op Geodesie drastisch gewijzigd door een partij T-shirts die het bestuur de leden tegen een bodemprijs wist aan te 422

Lustrumboek Snellius | 1990 | | pagina 445