bieden, 's Middags verscheen iedereen derhalve in het nieuw op de reünie van de Denemarken-excursie. Op 23 april vertrok een nieuwe excursie naar Frankrijk en Spanje, waarbij een bezoek aan Barcelona centraal stond. Reeds voor de terugkeer was het begrip 'bussen' gemeengoed onder de excursie- gangers. Intussen had de PR-commissie van de Faculteit gezorgd voor nieuw voorlich tingsmateriaal. Om dit materiaal zo aansprekend mogelijk te maken had men een sloganwedstrijd uitgeschreven. Bo Soerjadi won met 'Geodesie is goed in vorm', vergezeld van de afbeelding van een 'vierkante aardbol'. Vanaf 12 mei draaide Snellius enkele dagen op volle toeren. Een groepje oud bestuursleden had zich verenigd in de Committee Snellius International met als uiteindelijk doel: het organiseren van een internationale bijeenkomst van geodesiestudenten (IGSM), mede om de Nederlandse geodeten van hun 'eilandpositie' te bevrijden. Het initiatief werd een groot succes en het kende een vervolg; U leest er alles over elders in dit boek. Tijdens de eerste IGSM vond op zaterdag 14 mei het Geofeest plaats. Door de extra IGSM-feestgan- gers kon er met een ruimere begroting worden gewerkt en moest iedereen derhalve na afloop zijn/haar definitie van een 'gaaf feest' in positieve zin herzien. De afstudeerzitting in mei was om praktische redenen in tweeën gesplitst. Op 20 mei studeerden Marleen Elderhorst, Rob van Etten, Rob van Gein, Aart-Jan Klijnjan, Willie Peters, Piet Sluijter en Jeroen Smit af. De aanwezigheid van Piet Sluijter hierbij was opmerkelijk. Deze inmiddels gepensioneerde civiel-landmeter, geldend als een van de deskundigen op het gebied van de plaatsbepaling, had te langen leste de tijd gevonden om zich middels een scriptie de hem nog ontbrekende titel 'geodetisch ingenieur' te verwerven. Een week later hielden ook Leen Boer, Jan Brinksma, Auke de Haan, Vincent de Haas, John Hoefnagels, Geert-Jan van Rooij, Hans Slagmo len, Richard Witmer en Herman de Wolff het studentenleven voor gezien. Het rustige Drentse dorpje Wijster maakte in juni kennis met het per definitie onrustige fenomeen zomerkamp. De plaatselijke bevolking wist de weg naar de zomerkampbar op de boerderij van de heer Fokkens echter al snel te vinden en daartegenover werden de twee Wijsterse kroegen veelvuldig bevolkt door dorstige geodeten. Tijdens de wedstrijd West-Duitsland - Nederland (EK'88) bleek het mogelijk om met zestig chauvinistische personen naar één TV te kijken, hoewel na 88 minuten de eetzaal toch bijna te klein bleek! De heren Gravesteijn, Lalesse en Van Lamsweerde waren in Wijster voor de laatste maal begeleider, hetgeen op gepaste wijze werd gevierd. Op 1 juli trad de net afgestudeerde Aart-Jan Klijnjan in het huwelijk met Wanda den Boon. De nieuwe eerstejaars bleven weer dicht bij huis; zij behoefden voor het eerstejaarsweekend slechts naar 'Vlietzigt' te fietsen. De hen uitgereikte routebeschrijving zorgde er echter voor, dat ze lang tot zeer lang onderweg 423

Lustrumboek Snellius | 1990 | | pagina 446