prof. De Haan. Vooruitlopend op de officiële plichtplegingen was er op 2 september een informele borrel, waarbij ook Alberda's opvolger prof. Teunis- sen aanwezig was. Op diezelfde dag trouwde Chung San Han met Marike Groenendijk. Op 10 september strekte de oude Snellius zijn stramme benen tijdens de Veluweloop, een estafetteloop van Arnhem naar Wageningen, rondom de Veluwe. Op het fraaie parcours liepen 16 Snelliusleden voor wat ze waard waren; dat bleek heel wat te zijn waar het het nuttigen van bier betrof en iets minder qua hardlopen (195e plaats). Een Octrooigemachtigde, de heer Kaminski hield op 20 september een lezing over octrooien, patenten en soortgelijke zaken. Twee dagen daarna vond het traditionele voetbaltoernooi (wederom een vierkamp) plaats, met de traditio nele uitslag en een dito vervolg in Nobel Blijdorp. Inmiddels was er binnen Geodesie enige beroering ontstaan over de 'Meer- dan-konsumenten-gids'. Het doel van de gids, onderwijsevaluatie en voor lichting voor studenten, werd op pijnlijke wijze voorbij geschoten toen enkele negatief klinkende passages uit het geodesie-hoofdstuk in Delta en Volks krant werden gepubliceerd. Na overleg tussen Faculteitsbestuur en Snellius werd een tussenweg overeengekomen, waarbij met behulp van genoemde gids toch tot een volwaardige evaluatie van het onderwijs op Geodesie gekomen zou kunnen worden. Van 15 tot en met 22 oktober maakten zeven studenten deel uit van de Delftse delegatie, die in Polen deelnam aan het eerste 'Polish-Dutch Seminar On Geodesy. Menno-Jan Kraak promoveerde op 27 oktober op zijn proefschrift 'Co mputer-assisted cartographical three-dimensional imaging techniques'. De dreigende maatregelen van Minister Deetman konden niet verhinderen dat tijdens de Algemene Ledenvergadering van 3 november alle plaatsen in bestuur en commissies weer werden bezet. Het bestuur bestond vanaf deze datum uit: Sonja van de Roemer, Kees Smit, Ina Elema, Annette Buis, Richard Bun en Jurgen ten Siethof; drie dames en drie heren aldus, uniek. De wisselingsreceptie eiste dit keer wonderwel geen slachtoffers onder de nieuwe bestuursleden (met dank aan de Norit-fabrikant!). Het nieuwe bestuur zou het bepaald druk gaan krijgen met het komen en gaan van hoogleraren. Als eerste werd prof. Noordanus, de opvolger van prof. De Haan verwelkomd. Hij gaf op 10 november een kennismakingsborrel. Voorts werd ook het begin van dit Snelliusjaar beheerst door acties tegen Minister Deetman. Zijn nieuwe bezuinigingsmaatregelen ontlokten medio november een actieweek, waarin niet alleen studenten maar ook docenten van hun onvrede blijk gaven. Veel docenten gaven gehoor aan de oproep om op woensdag 16 november 'alternatieve colleges' te geven. Prof. Alberda hield op 22 november zijn afscheidsrede 'Meten, afbeelden, toedelen' in de speciaal voor deze gelegenheid opgetuigde en druk bezette 425

Lustrumboek Snellius | 1990 | | pagina 448