practicumzaal. Een dag later vonden de diësexcursies plaats. Terwijl een bus vol geodeten in noordwaartse richting koers zette om nabij Schoonebeek de Nederlandse Aardolie Maatschappij te bezoeken, reed een tweetal 'Köhler-Toyoos' in tegenovergestelde richting, waarbij de Koninklijke Sterrenwacht in Ukkel, de typische Belgische 'fritten' en Philips in Eindhoven de reisdoelen waren. In Delft kwam alles en iedereen weer samen voor de traditionele boerenkool maaltijd. De week werd afgesloten met een afstudeerzitting. Piet er Lips, Erik-Jan van der Meer, Brigitta Mlsova, Geert van der Molen, Leonoor de Ruyter van Steveninck waren Snellius ontgroeid. Omdat Sinterklaas het te druk had met acties tegen Minister Deetman, werd Geodesie dit jaar vereerd met een bezoek van de Kerstman, die wel zeer ruim op tijd (6 december) arriveerde en bovendien incognito (in studenten-outfit) aanwezig was op het Winterfeest op 13 december. Voor de muzikale omlijsting bij dit feest tekende een bandje bestaand uit eerstejaars geodeten. Journaliste Esther Hageman haalde zich vele uiteenlopende reacties op de hals. In een artikel over de 'sociale links- han-digheid van ingenieurs' in de Volkskrant van 17 december stelde zij onder andere: 'De enige twee technische studies waarbij het tentamencijfer niet zoveel voorspellende waarde heeft, zijn bouwkunde en geodesie (landmeetkunde). Bouwkunde omdat het niet zo'n heel technische studie is, en geodesie omdat zo weinig mensen het studeren. Een student geodesie krijgt daardoor zoveel aandacht van de docenten dat het bijna een prestatie wordt een tentamen niet te halen.' 1989 In de per definitie stille maand januari nam het bestuur op 25 januari deel aan de Onderwijsdag van de TU. Studieverenigingen en onderwijzend personeel bespraken bij deze gelegenheid de goede en slechte kanten van colleges, practica, dictaten, e.d. Mr. Rodrigues Lopes werd op 3 februari in het zonnetje gezet ter ere van zijn 25-jarig jubileum bij de Faculteit. In een kort daarop gepubliceerd dankwoord reageerde Lopes in geheel eigen stijl op deze gebeurtenis: 'De receptie was zoals ik gewild had, veel praten, weinig handen schudden en niet roken.' En even verder: dat ik na 25 jaar echt thuis hoor in de Geodesie en daar, ondanks alles, veel sympathie geniet. Zelf had ik wel enig vermoeden daarvan, maar ik had mij toch ook lelijk kunnen vergissen.' 426

Lustrumboek Snellius | 1990 | | pagina 449