Op 23 februari nam prof. Van Berk afscheid van het Kadaster. Het Snellius- bestuur was uiteraard van de partij op de receptie in Apeldoorn. Diezelfde middag startte een lezingencyclus met een voordracht van drs. Houtgast van het KNMI over de registratie van aardkorstbewegingen. Op 1 maart presenteerde prof. Berenbak van Hollandia Kloos alle tot dan toe vervaardigde ontwerpen voor een waterkering in de Nieuwe Waterweg. 'Het Nederlands Kadaster: uniek in de wereld'; ir. Polman, ir. Sonnenberg en prof. Henssen lichtten deze opportunistische stelling op 8 maart uitgebreid toe, waarna zij in de Snelliusbar een borrel gaven. De cyclus werd op 16 maart afgesloten met een lezing van dr.ir. Bos van het Ministerie van VROM over de 4e Nota Ruimtelijke Ordening. Tussen de bedrijven door kon men zich ontspannen op 23 februari, toen er in de Snelliusbar tot diep in de nacht stukken werden geschaakt en klavers werden gejast. Een aantal harde werkers studeerde af op 24 februari. Lex van Alphen, Roelf van Dam, Anne-Sijds Hofland, Peter Joosten, Ruud van Rossem en Rob van de Schoot keerden Geodesie en Snellius op deze dag de rug toe. Het officiële afscheid van prof. De Haan op 17 maart werd een groots gebeuren. In de ochtenduren vond een symposium plaats onder de titel 'Rechtsvorming in de sociale rechtsstaat'. De Haan besloot dit symposium 's middags met zijn afscheidscollege 'Rechtsvorming op het terrein van het onroerend-goedrecht'. Op 22 maart zorgden diverse grote en minder grote muzikale talenten voor een oorverdovend 'open-podium-feest'. Frits Brouwer en Peter de Wolf gaven op 29 maart een afscheidsborrel. Eerstgenoemde vertrok naar de Meetkundige Dienst van Rijkswaterstaat, terwijl Peter de Wolf zijn diensten definitief ter beschikking van het Kadaster stelde. Gewapend met de splinternieuwe Snellius-paraplu's waagde een selecte groep geodeten 'de kleine oversteek'. Onder de hoede van de Seloco bracht men een bezoek aan Engeland en meer in het bijzonder aan de steden Southampton, Oxford en Londen. Op 26 april keken de geodetische voetbalfans massaal naar de wedstrijd Nederland - West-Duitsland, die in collegezaal C live op een groot scherm werd vertoond. Daags daarna kon men zich afreageren bij jeneverstokerij 'De Dubbele Adelaar'. Met het oog op de verkeersveiligheid kregen de bezoekers geen produktconfrontatie te verwerken, maar wel een fles 'Ketel 1' voor gebruik in huiselijke kring. Op 28 april nam alweer een erelid van Snellius, prof. De Munck, afscheid van de Faculteit. Hij verwoordde de ervaringen uit zijn lange loopbaan onder de titel 'Het is tijd om afstand te nemen van de landmeetkunde' of 'De avontu ren van een vreemde eend in de geobijt'. Het IGSM-initiatief kreeg in 1989 een vervolg toen zo'n 150 Euro-geodeten begin mei samenschoolden in Bonn om zich aldaar zowel op wetenschappelijk als op sociaal terrein te manifesteren. Het Geofeest op 12 mei werd een 427

Lustrumboek Snellius | 1990 | | pagina 450