Daan Gast vierde op 29 september zijn tweede zilveren jubileum binnen een jaar. Ter gelegenheid van zijn 25-jarig dienstverband bij de Faculteit kreeg hij op deze dag een receptie aangeboden. Op 4 oktober vond het door Sneüius georganiseerde onderwijssymposium 'De opleiding tot geodeet: passen en meten' plaats. Enkele geodeten uit verschillende werkkringen heten hun licht schijnen over het huidige onderwijspakket, waarna deze zeer geslaagde dag werd afgesloten met een forumdiscussie. Prof. Van Berk was voorlopig de laatste in de lange rij van hoogleraren die de Faculteit verheten. Op 27 oktober hield hij zijn afscheidsrede 'Een geodeti sche verkenning van de landinrichting in de jaren negentig'. Een nieuwtje was het badmintontoernooi dat op 8 november in de Sport stichting plaatsvond en waarbij het meedoen weer eens belangrijker bleek dan het winnen. Op 16 november gingen bestuur en kandidaat-bestuur in de Snelhusbar pubhekehjk met elkaar in de slag om voor het oog van de verza melde barbezoekers een toch maar een zo onuitwisbaar mogelijke indruk achter te laten respectievelijk vooruit te werpen. Uitslag: onbeslist. Met het oog op het naderende lustrum (november 1990) vond de bestuurs wisseling wat later dan te doen gebruikelijk plaats. Op 23 november namen Bob 'Pim' Valten, Marcel Schram, Arienne de Muynck, Arjan Ooms, Peer Molenaar en Pierre Looman de taken van hun voorgangers over en verlegden zij op de bijbehorende receptie hun grenzen qua alcoholisch incasseringsver mogen. Niet zonder moeite mochten zij de dag erna een drietal afstudeerders, Sandra Leijten, Nico Sneeuw en Job Suijker uitgeleide doen. Op 30 november ging Snehius zeer massaal op diës-excursie. Eén groep bezocht de Meetkundige Dienst van Rijkswaterstaat in Delft en de kerncen trale in Dodewaard, terwijl de andere groep de VARA-studio's in Hilversum en het ITC in Enschede met een bezoek vereerde. Het avondprogramma lag als vanouds zwaar op de maag. Op 14 december wisselden de geodesiestu- denten van gedachten over de nieuwe ontwikkelingen met betrekking tot het onderwijs: de tweejarige basisstudie en het blokonderwijs. De resultaten hier van kwamen uiteraard via de gebruikelijke kanalen op de vergadertafels terecht. Het jaar werd op 21 december ontspannen afgesloten met een Winterfeest. 1990 Prof. De Haan werd op 8 januari benoemd tot eredoctor aan de Universiteit van Amsterdam. Zijn ideevorming over de structuur van het administratief recht en de verhouding tussen het publiek- en privaatrecht vormde de grond slag voor dit 'doctoraat honoris causa'. 430

Lustrumboek Snellius | 1990 | | pagina 453