Op 2 februari vierden alle 'bewoners' van Thijsseweg 11 samen het 15-jarig bestaan van hun gebouw. Tijdens het gevarieerde feestprogramma werd aan de nieuwe slogan 'kunst in het gebouw' daadwerkelijk gestalte gegeven. De maand februari werd voorts gevuld met een aantal lezingen. Op 8 februari startte drs. Bekkers van TNO de reeks met een lezing over de toepassing van digitale terreinmodellen. Een week later was het de beurt aan ir. Vos van het Ministerie van WVC met een voordracht over archeologisch onderzoek met behulp van fotogrammetrie. Op 1 maart was er tenslotte een lezing over de funderingsproblematiek bij hoogbouw door ir. Feijen en ir. Bongers van de Dienst Gemeentewerken van de Gemeente Rotterdam. Op 15 februari trad Arjen Bax in het huwelijk met Annemarie van der Giessen. Het Faculteitsbestuur had Snellius intussen (onder voorwaarde) een eenmali ge bijdrage toegezegd voor de aanschaf van een PC. Op 21 februari besloot de Algemene Ledenvergadering om van dit aanbod gebruik te maken en inmid dels is 'Snellius' gedeeltelijk geautomatiseerd. Op 23 februari stapelden Eric Hagemans, Romain Helmer en Thera Konva- linka en de 'ondefinieerbare' Jaap Zevenbergen zoveel mogelijk piketten op elkaar om aan te tonen dat zij inderdaad waren afgestudeerd. Onder het motto '52 geodeten gingen naar Praag' vond eind april een excursie naar Tsjecho-Slowakije en Oostenrijk plaats. Mede door de ontwikkelingen in het Oostblok (kent U die term nog?) verüep deze reis veel soepeler dan verwacht. In het eveneens 'vrije' Hongarije vond in diezelfde week de derde IGSM plaats. Daar de meeste Snelliusleden de voorkeur gaven aan de excursie, bestond de Delftse IGSM-afvaardiging uit slechts vier personen. De resultaten van de Meeting waren er echter niet minder om: er werd een duidelijke opzet gemaakt om het incidentele karakter te vervangen door een meer structurele uitwisseling. Op 2 mei promoveerde Ernst (Ejo) Schrama op zijn proefschrift 'The Role Of Orbit Errors In Processing Of Satellite Altimeter Data'. Daags daarna hield drs. Van Gulik van de Recherche Informatie Dienst een lezing over compu- ter-criminaliteit, overigens zonder daarbij de toehoorders op slechte ideeën te brengen. Een twintigtal Snelliusleden reisde op 7 mei naar Rotterdam om aldaar de aanleg van de nieuwe spoortunnel nader te bezichtigen. Op 10 mei nam de onder geodesiestudenten zeer populaire mechanica-docent, Prof. Bots afscheid van de Faculteit der Technische Natuurkunde, uiteraard in aanwe zigheid van Snellius. Een dag later vond het Geofeest plaats. Onder dekman tels als '4e Noordzee Conferentie' en 'Geo meets Geo' gingen uiteindelijk toch weer de bekende feestartikelen schuil, hetgeen de ondertitel 'Zuipen Of Verzuipen' al deed vermoeden. Op 16 mei bleken nota bene de eerstejaars de beste volleyballers in de gelederen te hebben. De volgende dag vormde de inmiddels alweer traditio nele barbecue de afsluiting van het winterseizoen. 431

Lustrumboek Snellius | 1990 | | pagina 454