EXCURSIE ITALIË 1986 Het kleinste probleem was wel de bestemming voor de Snelliusexcursie van 1985; Italië natuurlijk! Gedachten aan dit Mediterane land alleen al maakte bij de excursiecommissie al een overvloed aan emoties los. Zon, wijn en pizza's. Maar natuurlijk ook de snelle mode, exotische eau-de-toilettes en gezonnebrilde schonen op felle scooters. Dat Italië ook een schat aan geodetische kunst heeft, was op zijn minst toch mooi meegenomen. Zo ook de aanwezigheid van de heren Brouwer en Van Voorden die als begeleider voor een wetenschappelijke en sfeerverhogende noot zorgdroegen. April was de maand waarin het allemaal gebeurde; 19 - 27 april om precies te zijn. Ideaal om de nationale feestdagen heen gepland, zo bleek achteraf. Toch eigenlijk nog een hele prestatie, dat de accommodatie in Florence nog net op tijd was geregeld; twee dagen voor arriveren. Naast Florence werden echter eerst nog Parma en Bologna bezocht. PARMA, ingeklemd tussen de Po-vlakte en Apenijnen, was het eerste reisdoel. Een weinig spectaculaire stad met echter wel de nodige interessante geodetische bezienswaardigheden. - Gruppo Compagnie Aeronautiche: belangrijkste aktiviteiten van deze bedrijvengroep waren luchtkaartering, landmeetkunde, fotogrammetrie en remote sensing. Interessant was de bezichtiging van het vliegtuigje op het plaatselijke vliegveld, dat de fotovluchten uitvoerde. Ook de lunch was voor velen onver getelijk. BOLOGNA, studentenstad vol leven en immens gezellig. Vooral de avonden begonnen hier aan betekenis te winnen. Toch waren de dagen ook boeiend. - Universiteit van Bologna. De lezingen in deze in 1088 gestichte universiteit met 60.000 studenten werden verzorgd door Prof. Unguendoli en Dr. Zerbini. De eerste onthulde de details van de Italiaanse onderwijsstruktuur en begeleidde zijn gevolg door de oude gedeelten van deze oudste universiteit ter wereld. De geodesie-studie als zodanig zoals wij deze in Nederland kennen, bestaat in Italië niet. Diverse onderdelen van de studie worden gedoceerd aan de universitaire richtingen engineering, sciences, agriculture en architecture. Dat geodetische internationale samenwerking al jaren reeds haar vruchten afwerpt, bewijzen diverse projekten, aldus Dr. Zerbini: 1. Wegener/Medlas-projekt in het kader van de studie naar aardkorstbeweging 436

Lustrumboek Snellius | 1990 | | pagina 459