fotogrammetrie, digitale kaartvervaardiging, landmeetkunde/plaatsbepaling en consultancy. Na een inleiding en diapresentatie zijn we rondgeleid door het bedrijf. Bij het kadaster kregen we uitleg over het kadastrale systeem van Denemarken en over de plannen om een digitale basiskaart van alle percelen in Denemarken te gaan maken. Donderdagochtend bezochten we het Deense geodetische instituut wat ressorteert onder het ministerie van defensie. Dit instituut is voor dit ministerie de denktank op het gebied van de geodesie. Verder verzorgt dit instituut de produktie van alle topografische kaarten van Denemarken en is verantwoordelijk voor het nationale driehoeks- en waterpasnet. Het instituut werkt verder aan vereffening van het noordelijke deel van het RETrig-netwerk en het in kaart brengen van Groenland. We kregen hier een serie voordrachten over het instituut met in de pauze geen koffie maar een krat Tuborg Gr0n en Carlsberg Elephant Beer, een geodetische werkplek kan dus heel gezellig zijn! 's Middags was een bezoek aan de Carlsberg bierbrouwerij gepland. Het bierbrouwen was alom wel bekend en men zat dan ook te smachten naar een produktconfrontatie (ook al bekend). Vrijdag 1 mei is een nationale feestdag in Denemarken; op wetenschappelijk gebied was er niets te beleven. In Kopenhagen zelf was het extreem druk met feestvierende Denen. Deze dag was ter vrije besteding met 's middags een sightseeing onder leiding van een gids voor geïnteresseerden. Ongeveer 15 exc- ursiegangers bezochten Malmö (Zweden) waar op 1 mei bar weinig te doen bleek. Op zaterdag aanvaarden we de terugtocht richting Lübeck, hierbij werd een toeristische route gevolgd via het eiland M0n. Dit eiland staat bekend om zijn steile klippen aan de kust, "M0ns Klint", hier werd ook de lunch genuttigd. De laatste avond werd Lübeck onveilig gemaakt door 'hupsende' geodeten. Zondag vervolgden we de terugreis naar Delft met een afscheidsdiner in Apeldoorn. Excursiecommissie: Raymon Feron Sandra Leijten Eric de Min Femmy-Anne Snijders Dieter Lange 440

Lustrumboek Snellius | 1990 | | pagina 463