EXCURSIE BARCELONA 1988 Op zaterdag 23 april, half 6 's ochtends, verkoos een groep van 38 studenten onder leiding van het duo Jan en Joop (respectievelijk prof.ir. J.C. de Munck en ing. J.Th. Gravesteijn) de sombere Delftse regen te verruilen voor de hete Spaanse zon. Slechts weinigen durfden deze barre, lange tocht aan... maar zij zouden niet teleurgesteld worden. Reeds onderweg bleek het "bussen" een fijne hobby en na een nachtje jeugdher bergen in Lyon, wat bij enkelen nog steeds tot ballorigheid leidt, kwam Spanje in zicht. Helaas begon het na de Spaanse grens behoorlijk te regenen, waardoor de voorspelling van een zonovergoten excursieweek in de kiem werd gesmoord. Gelukkig werd de stemming weer beter, bij het zien van ons in het centrum gelegen, ietwat louche jeugdhotel. Na een nachtje Spaanse sfeer inademen, gingen we op maandag naar het Kartografisch Instituut van Catalonië. Verdeeld over drie verschillende gebouwen, werden een kaartenkamer, LANDSAT- en SPOT-beelden Intergraph- en Wild- instrumenten bekeken en een aantal sprekers aangehoord. Het geheel werd afgesloten met een lunch. Hierna werden de Olympische accommodaties voor de Spelen van '92 met de bus opgezocht. Eerst werd er een film vertoond over alle maatregelen die nog getroffen moesten worden voor het zover zou zijn en aansluitend bezochten we het in aanbouw zijnde stadion 'Mont Juich'. Op dinsdag stond een bezoek aan de fysische faculteit van de Universiteit van Barcelona op het programma. Dit werd niet echt een succes, daar de studie niet veel overeenkomst toont met Geodesie en er niet veel geregeld was. De lunch was daarentegen zeer overvloedig en er werden leuke contacten met Spaanse studenten gelegd, die ons 's avonds wel eens wegwijs zouden maken in de stad. 's Middags was het tijd voor een culturele trip en met een zeer kleine, maar oh zo charmante gids maakten we een rondrit door de stad. 's Avonds laat op een terras, werd Jan de Munck jarig en deor vele Spaanse en Nederlandse schonen gefeliciteerd. Zelfs een Barcelonese "Lorre" werd ontdekt! Op woensdag gingen we naar de Planologische Dienst, waar ze niet écht op ons gerekend hadden; we werden van hot naar haar gestuurd om uiteindelijk een enkel Spaans sprekende vervanger te treffen. Gelukkig hadden wij een Spaanstali ge student bij ons, die heldhaftig het twee uur durende verhaal over het stratenplan van Barcelona vertaalde. De middag werd op verschillende, vaak culturele, manieren doorgebracht. Zo werden het Picassomuseum, het zeevaartmuseum, het Guellpark en de Sagrada Familia bezocht. 441

Lustrumboek Snellius | 1990 | | pagina 464