opschudding te veroorzaken bij de Kamer van Koophandel door bij een onschuldige receptioniste een biertje te bestellen. Dit verhaal sloeg in bij de IGSM-ers en het ijs was gebroken. De avond was enorm gezellig, de ontvangsr was geslaagd geweest. De deelnemers hadden zin in de volgende dagen. Vrijdag, 13 mei De vrijdag stond centraal vanwege de geplande landenvergadering. In een lange rij auto's verplaatsen we ons van kampeerboederij "Vlietzigt" naar de facultiet. Na de officiële opening door Daan van der Hoeven, de voorzitter van het "Committee Snellius International", zou de ochtend gevuld worden met viertal lezingen. Professor Alberda voerde het woord over geodesie in Nederland. De toenmallige voorzitter van Snellius, Karei Zuidweg behandelde kort onze studievereniging en haar vele activiteiten en doelen. Deze sprekende uiteenzetting werd gevolgd door een lezeing van professor Rummel over satellietmethoden met betrekking tot geodynamica en het aardse zwaartekrachtveld. Hoewel nog lang niet aan koffie toe, werd toch maar even een goed bakkie Hollandse troost genuttigd. Hierna sprak professor Bogaerts over internationale activiteiten op het gebied van vastgoedinformatie en kartografie. De heren hadden het goed voor elkaar. Het publiek was geboeid geweest. Toen kon er gelunched worden. De weldadige lunch, geheel en al verzorgd door het ITC, werd met smaak onder een brandende zon genuttigd. Verzadigd en verkwikt konden we toen aanstalten maken om aan te vangen met het belangrijk ste programmaonderdeel, de plenaire landenvergadering. met recht trots zijn op het genomen initiatief. Van de 15 faculteiten namen vertegenwoordigers plaats achter de opgestelde microfonen. De geluidstechnici garandeerden een heldere verslaglegging van hetgeen besproken zou worden. De 150 deelnemers zetelden zich en de vergadering kon beginnen. De vier uur durende marathonzitting werden gevuld met van elke faculteit een algemene introduktie, een overzicht van studentenactiviteiten, uiteenzettingen over het onderwijsprogramma, over onderzoeksprojecten, over specifieke problemen, mogelijkheden op de arbeidsmarkt, stagemogelijkheden en uitwis selingsmogelijkheden. Tevens werd er gesproken het nut van internationale samenwerking, de vorm waarin die dan zou moeten bestaan, en hoe het praktisch uitgewerkt zou moeten worden. Uiteindelijk zou gekozen worden of IGSM een jaarlijkse terugkerend evenement zou moeten zijn. Het enthousiasme was groot en toen de faculteit van Bonn zich offïeël uitsprak als organisator van het IGSM 448

Lustrumboek Snellius | 1990 | | pagina 471