Gradus Jacobs over zijn voorafgaande bestuur '61-'62. DE 'SNELLIUSBAND' Arie de voorzitter deed al direct van zich spreken door zijn imponerende intreerede, waarvan geen letter op papier stond. Nooit tevoren en nimmer nadien heb ik een geodeet zo horen oreren. Met secretaris Coos heb ik toentertijd veel avonturen beleefd. Helder in mijn geheugen staat gegrift het zomerkamp in Zuid-Limburg en de daar geregelde voetbalwedstrijd tegen Brands Bierbrouwerij, waardoor het mogelijk werd in het schoonste bierkelderke van Limburg door te dringen. Voor wat betreft mijn werk en een deel van mijn doen en laten gaan mijn 'roots' terug naar het gebouw aan de Kanaalweg in Delft, de 'Nieuwe Prins' en het Anker. Andere grotere studierichtingen ontberen de hechte Snelliusband. Houd haar in ere. Zij blijft een leven lang van waarde. Henri Dekker over zijn voorafgaande bestuur '63-'64: In die periode was Klaas Dijkstra een bekende Nederlander. Hij had een publikatie verzorgd onder de titel "De aarde is zo plat als een pannekoek". Overal in den lande gaf hij op spreekbeurten en interviews met veel verve uiting aan zijn overtuiging. Het bestuur 1963 - 1964, van het L.G. Snellius, nodigde de heer K. Dijkstra uit om zijn mening ook voor aankomende geodetisch ingenieurs te komen verdedigen, hetgeen hij graag deed. Met veel inzet probeerde de heer Dijkstra ons te overtuigen van zijn gelijk. De Noordpool was volgens hem het middelpunt van de aardschijf. De Zuidpool vormt de rand van die schijf. Passeren is onmogelijk en daarbij verhaalde hij op indringende wijze wonderlijke incidenten van die door schepelingen en piloten ter plaatse waren beleefd.

Lustrumboek Snellius | 1990 | | pagina 495