<1 to VO zomerKamp 1972 in Overloon Komputer op Overloons hei In Overloon werd maandagavond de heer Jan Romein ingehaald op een boerenkar achter de trekker. Men bracht hem naar de blokhut van de verkenners. De heer Romein (zoon van de schrijfster Annie-Romein-Verschoor) is lektor in de kartografie aan de Technische Hogeschool te Delft. Hij kwam op bezoek bij zijn 38 stu denten, waaronder twee vrouwelijke, die vorige week maandag hun tenten letterlijk opsloegen op de Heikant bij de familie M. van Mil. ELEKTRONISCH De studenten worden begeleid door een staf van 7 mensen, door een chauffeur en twee fourageurs, die de keukenstaf vormen. Dagelijks krij gen de studenten een warme maaltijd, maar voor de rest moéten zij zelf zorgen. Volgende week vrijdag vertrekken zij weer in westelijke richting. De studenten komen hier op uitno diging van de voorbereidingskom missie voor de ruilverkaveling Over- loon-Merselo. Drie groepen studen ten doen er mee. Allereerst de eerstejaars, in de geodesie (landmeetkunde), die in moeten doen zoals het leren hoek- het veld praktische oefeningen meten, water passen en lengtemeten. Dan zijn er de tweedejaars, die in Groeningen en Vortum-Mullem huis percelen opmeten. Aan de hand daarvan maken zij in Delft een kaart van het dorp, die evenwel niet voor praktisch gebruik voldoet. Dan zou teveel gekontroleerd en bij gewerkt moeten worden en dat kost teveel tijd. Het gaat bij deze groep - zoals bij de eerstejaars - om praktijk- werk naast de theoretische opleiding. Zij meten ook - zoals tegenwoordig trouwens ook het kadaster - met elektronische afstandsmeters en hoekmeters. IN BIJKEUKEN Het eigenlijke werk voor üe ruil verkaveling wordt gedaan door de derdejaars studenten. Zij moeten een bruikbare kaart maken van het ver- kavelingsblok aan de hand van luchtfoto's. Dat gebeurt door middel van koördinaten in het veld. Zij hebben verschillende paspunten ge maakt met behulp van oranje vlag getjes, die hier en daar te zien zijn. De gegevens zijn allereerst voor de landmeter-deskundige, maar kunnen ook gebruikt worden door de land schapsdeskundigen. In de bijkeuken van de boerderij van Van Mill stonden niet alleen een wasautomaat en een koelkast, maar ook een telefoontoestel en een IBM- machine, die in verbinding staat met de komputer in Delft. De in Delft geprogrammeerde komputer kontro- leert of de gemaakté meef'konstruk- ties" sterk genoeg zijn. Hierna wor den de metingen in de komende week uitgewerkt.

Lustrumboek Snellius | 1990 | | pagina 500