4 Fig.l. Gemiddelde produktie vs. gemiddelde temperatuur De huurauto's Een ander belangrijk punt tijdens het 3e jaars zomerkamp wordt gevormd door de huurau to's. Belangrijke problemen die hierbij een rol spelen zijn: welke ploeg heeft de snelste en welke de ruimste auto. Auto's zonder radiocasettespeler vallen zo mogelijk bij de ver huurder al af, of worden gereserveerd voor de instructeurs, verder heeft een benzinemotor de voorkeur boven zo'n traag accellererende diesel. De snelste auto's zijn ongetwijfeld tijdens het zomerkamp van 1991 (Zierikzee-2) ingezet. Tijdens dat kamp zijn er door de Zeeuwse politie maar liefst 3 bekeuringen richting Delft gestuurd. In 2 gevallen ging het om te hard rijden: tijdens het kamp ging ploeg 302 (we zullen geen namen noemen) in de fout, een gewaarschuwde instructeur (ook hier noemen we geen naam) ging vervolgens tijdens het nameten in de fout. In het verleden is eens voorgesteld de verkenning van het kringnet per fiets uit te voeren om zo het aantal gemaakte kilometers te reduceren en dus op kosten te besparen. 'Boven dien', zo luidt een belangrijk argument, 'verkennen doe je in het terrein en niet vanuit de auto'. Bij nader inzien lijkt dit toch niet zo'n goed alternatief, onderstaande grafiek (figuur 2) geeft namelijk duidelijk aan dat er wel degelijk een positieve correlatie bestaat tussen het aantal gereden kilometers en de gerealiseerde produktie per ploeg. Technische ontwikkelingen f l l I I a 0 5 10 15 20 25 30 35 Gemidddeld aantal punten per ploeg 105

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 128