Als er, zoals tijdens het kamp het geval is, intensief gebruik gemaakt wordt van de auto zijn schadegevallen nooit helemaal uit te sluiten. Gelukkig is er tijdens het zomerkamp nooit een echt ongeluk gebeurd, maar een bermpaaltje moet er nog wel eens aan geloven. Het meest tragische voorval deed zich voor tijdens het zomerkamp in Friesland toen tijdens een parkeermanoeuvre 2 huurauto's onzachtzinnig met elkaar in aanraking kwa men. Een geluk bij een ongeluk was dat een andere schade aan een van deze auto's precies op dezelfde hoogte zat, waardoor de totale schade aan het voertuig nog enigszins binnen de perken bleef. De avonden Een aspect dat ongetwijfeld een belangrijke invloed heeft op de werklust en inspanningen overdag is de manier waarop de avonden worden ingevuld. Helaas hebben wij geen informatie terug kunnen vinden over het tijdstip waarop de 3e jaars zich, na een vermoei ende dag in het terrein, te ruste leggen. We kunnen wel terugvallen op onze eigen waar nemingen, maar deze hebben het nadeel dat ze enigszins gekleurd zijn en bovendien onvolledig omdat de meeste instructeurs, Joop uitgezonderd, al onder de wol liggen voordat de gemiddelde student zijn slaapzak opzoekt. Toch hebben we een representatief alternatief gevonden in de vorm van de barrekening zoals die na 3 weken zomerkamp aan een ieder wordt gepresenteerd. Omdat we beseffen dat het hier om privacy-gevoelige gegevens handelt werken we hier met de gemiddelde rekening per ploeg. 40 10r 5 Fig.3. Produktie per ploeg vs. gemiddelde barrekening Technische ontwikkelingen 35 30 i 0 0 50 100 150 200 250 300 Gemiddelde barrekening per ploeg (in fl.) 107

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 130