Het Department of Surveying heeft zes academische formatie-plaatsen. Op zo'n plaats is minimaal een Masters Degree of vergelijkbaar vereist. Het Zambiaanse beleid streeft echter Ph.D.'s (in Nederland de titel Dr.) op alle academische formatie-plaatsen. Het ondersteunende personeel bestaat uit een secretaresse en vier technici. In 1988 waren geen Zambiaanse geodeten op academisch niveau werkzaam op de afdeling. Ik schat zelf dat er toen zelfs geen zes Zambiaanse geodeten op dat niveau in Zambia werkzaam waren. Vandaar dat steun in de vorm van samenwerkingsprojecten onontbeerlijk was. Het project stelde zich concreet de volgende doelen: - het verzorgen van de diverse cursussen landmeetkunde en de cursus planologie en het overdragen hiervan aan de lokale staf aan het eind van het project, - het maken van dictaten en ander cursusmateriaal, plus het samenstellen van een bibliotheek op de genoemde cursusgebieden, - het opleiden van een Zambiaanse stafmedewerker aan het ITC in Enschede, - het ontwikkelen van practica-faciliteiten, nodig voor de cursussen en consultancy- activiteiten, - het ontplooien van consultancy-activiteiten, het verzorgen van workshops en cursussen voor derden en het doen van onderzoek. Fig.2. Het gebouw van het Department of Surveying In feite zijn deze projectdoelstellingen een stap in de richting van volledige 'Zambianisa- tie' van de afdeling en verdere onafhankelijkheid ten opzichte van samenwerkingsprojec ten. Geodesie wereldwijd 120

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 142