Fig.l. Boston vanuit de lucht met het voorgestelde snelwegen systeem van het Central Artery/Tunnel Project 75.000 auto's. Tegenwoordig gebruiken meer dan 190.000 auto's deze snelweg per dag zorgende voor constante files. Daarmee is het één van de meest intensief gebruikte snelwegen in Amerika. Het project bestaat uit twee delen: het bouwen van een 10 rijstroken tellende ondergrond se supersnelweg en een derde haventunnel die toegang geeft tot Logan International Airport. Figuur 1 toont een luchtfoto van Boston en de voorgestelde ondergrondse ligging van de Central Artery en Tunnel. De nieuwe Central Artery wordt onder de bestaande Central Artery gebouwd. De aanleg hiervan vereist dat alle ondergrondse infrastructuur die de huidige snelweg kruist, moeten worden vervangen met leidingstraten. Deze leidingstraten zijn parallel met de nieuwe Central Artery geprojecteerd en kruisen elkaar op vast gestelde lokaties. De aanleg van deze leidingstraten vereist dat 27 verschillende nutsbedrijven de bestaande infrastructuur in het centrum vervangen met nieuwere technologieën. De bestaande verhoogde Central Artery wordt afgebroken zodra de ondergrondse supersnelweg wordt geopend. Door deze afbraak komt er een 6,4 km lange strook met een breedte van gemiddeld 100 meter beschikbaar voor een stadspark. Figuren 2, 3, 4 en 5 illustreren dit proces. Het verkeer van en naar het vliegveld moet door het centrum van Boston rijden via twee haventunnels. Wanneer de derde haventunnel voltooid is, heeft het verkeer uit westelijke en zuidelijke richting een directe verbinding met het vliegveld zonder door het centrum te hoeven rijden. Dit vermindert het verkeer door het centrum met twintig procent. Geodesie wereldwijd :;-W- 162

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 184