te roeien. Om ruimtelijke analyse van aanwezigheid en migratie van ratten mogelijk te maken worden GIS concepten gebruikt. Fig.9. Jan Rat De Rodent Control toepassing bestaat uit 52 Oracle tables welke momenteel 200,000 records bevatten. Er zijn binnen Rodent Control twee toepassingen: 1. Het bijhouden waar vergif is geplaatst en hoeveel vergif geconsumeerd wordt. Wanneer de consumptie afneemt wordt aangenomen dat de ratten gedood zijn of geëmigreerd. Met behulp van het ondergrondse infrastruc tuur bestand kan worden voorspeld waar de ratten naartoe migreren. 2. Het registreren van klachten met betrekking tot ratten. Het project is wettelijk verplicht op elke klacht te reageren en ongedierte te bestrijden. Een clustering van klachten geeft potentiële problemen aan. Met behulp van de GIS kan worden bepaald of deze klachten gebaseerd zijn op historische problemen of nieuw zijn en worden veroorzaakt door de constructiewerk zaamheden. Het ontwerp van de GIS is vrij uniek en geeft grote flexibiliteit aan de gebruiker die nu thematische kaarten kan maken gebaseerd op data in Oracle. De GIS bestaat uit vier hoofd modules. In de Activity-module wordt een thema gedefinieerd en geeft een display van de basiskaart ter oriëntatie. De basiskaart wordt weergeven in vastgestelde pastel tinten. De kleurkeuze voor ieder thema kan worden bepaald door de gebruiker. Een dynamische legenda houdt bij wat de gebruiker heeft geselecteerd. Nadat het thema is gekozen kunnen de ruimtelijke en attribuut operaties worden toege past. Met de ruimtelijke operatie definieert de gebruiker een gebied met behulp van een polygoon, buffer of cirkel. Voor percelen en andere grafische objecten die met Oracle verbonden zijn kan dan een specifiek rapport worden geproduceerd. Met de attribuut operatie kunnen criteria worden toegepast op de grafische objecten. Zo kunnen bijvoor beeld alleen percelen waar de consumptie van rattengif groter is dan 20 eenheden worden vertoond. De outputmodule laat de gebruiker toe om kaarten en rapporten te vervaardigen. Geba seerd op de gemaakte selecties bepaalt het GIS de legenda en tekst dat op de kaart moet. Geodesie wereldwijd 174

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 196