De hoofddoelstelling van het project zouden we als volgt kunnen formuleren: Het inrichten van een betrouwbare ozb-heffing en inning m.b.t. techniek, wetgeving en organisatie, die op een zo kort mogelijke termijn in de noodzakelijke inkomsten voor Guatemala City voorziet. Vaak is het voor de haalbaarheid van een project noodzakelijk te kijken naar spin-off toepassingen en produkten. Aangezien daarmee het draagvlak zowel financieel als organisatorisch vergroot wordt, daarbij valt te denken aan: - gebruik van de op te bouwen gegevensverzamelingen voor andere doeleinden binnen de gemeentelijke organisatie; - gebruik door, afstemming met, samenwerking met nationale Kadaster; - gebruik door nutsbedrijven (water, telefoon en elektra). Echter het moet duidelijk zijn dat met name dit laatste aspect ondergeschikt is aan de geformuleerde hoofddoelstelling. Guatemala en Guatemala City Guatemala is een land gelegen in Midden-Amerika ingesloten aan de oostkant door de Caribische Zee en aan de westkant door de Grote Oceaan met zijn zwarte zandstranden. Guatemala grenst in het noorden aan Mexico, in het oosten aan Belice en in het zuidoos ten aan Honduras en El Salvador. Guatemala heeft een totale oppervlakte van 108.899 km2, een inwonertal van 9,7 miljoen en een beroepsbevolking van 2,7 miljoen. Ongeveer de helft van de bevolking stamt af van de Maya's. Veel inwoners wonen in de binnenlanden en hebben hun eigen economische huishouding. Een van de grootste problemen van Guatemala is de bestrijding van het analfabetisme. De belangrijkste exportprodukten zijn koffie, suiker, chemische produkten en bananen. Toerisme, jaarlijks 102 miljoen USD, is na koffie, jaarlijks goed voor 270 miljoen USD, een van de belangrijkste bronnen van inkomsten. Guatemala met zijn overblijfselen van de Maya cultuur, de Maya tempels in Tikal, regenwouden, actieve vulkanen, zwarte en witte zandstranden. Guatemala City, gesticht in 1776, vormt het culturele, politieke en economische hart van Guatemala. Guatemala City ligt op een hoogte van 1600 m en heeft een inwonertal van 2.0 miljoen en een oppervlakte van 22.950 ha. Gezien het inwonertal van Guatemala City mag men concluderen dat hier het grootste deel van de totale beroepsbevolking woont. In VIVA GUATEMALA: Business and Lifestyle, 1992, schrijft President Jorge Serrano Elias het volgende: "I am keenly aware of the challenges Guatemala faces in achieving economic and social stability, as well as the inter-dependency of these two factors. Through reform and new policies, I seek to open Guatemala to foreign markets as a safe and profitable place to do business; whether as an oppurtunity for investment or as a source of product." Geodesie in het buitenland 179

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 201