De uitvoering van het project zal niet alleen een forse financiële investering zijn, de uitvoering zal ook in organisatorisch opzicht een zware belasting voor de gemeentelijke organisatie vormen. Men moet zich realiseren dat in de periode dat de bestaande kadaster organisatie zelf voorbereid moet worden op de nieuwe taken gepaard gaande met nieuwe technologieën, waaronder automatisering, men ook nog eens een project van deze omvang moet uitvoeren. De gehele invoering beslaat een periode van 3 jaar. Op het hoogtepunt van de produktie zullen met de totstandkoming van het nieuwe vastgoedsysteem meer dan 200 mensen bezig zijn, exclusief de 60 personeelsleden van het huidige gemeente Kadaster. Beëindiging van het huidige systeem van ozb-heffing en inning en de invoering van het nieuwe systeem zal een discontinuïteit in de inkomsten voor de gemeente veroorzaken. Deze discontinuïteit kan voor een deel omzeild worden door: - te werken met het systeem van voorheffingen; - het geheel in handen te geven van een consortium van bedrijven en banken die de ozb- heffing en inning in concessie nemen met een gegarandeerde jaarlijkse afdracht aan de gemeente. Tot slot Het succesvol uitvoeren en begeleiden van dit soort projecten in het buitenland door nederlandse geodeten is niet zo zeer afhankelijk van het toepassen van de juiste technie ken, maar veel meer afhankelijk van de wil om juist in de afwegingen de gegeven lokale situatie qua economie, politiek, cultuur en sociale verhoudingen mee te nemen. En uiteraard de bereidheid de aanpak daarop af te stemmen. In dit artikel zijn een aantal van deze niet technische zaken belicht. Geodesie wereldwijd 184

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 206