In een intentie-overeenkomst werden de zaken vastgelegd, die met name betrekking hadden op de periode voorafgaand aan de oprichting. Onder andere is hier een uiterlijke termijn en een ontbindende voorwaarde vastgesteld. Tussen de partners is een samenwerkingsovereenkomst voorbereid en afgesloten. Hierin zijn onder andere de beoogde doelstellingen van de partners vastgelegd, afspraken omtrent lange- en korte termijnplannen van de te stichten onderneming, de verplichtingen die de partners op zich nemen jegens de gezamenlijke onderneming, de hoogte van het aandelen kapitaal, de verdeling van de aandelen, structuur van het bestuur en overige zaken en regelingen. Cartographia beoogde met de samenwerking met 'Oranjewoud' de invoering van moderne technologie en van marketingactiviteiten, evenals uitbreiding van het produktenprofiel. 'Oranjewoud' had met de oprichting van Cartoranje uitbreiding van haar commerciële activiteiten op de Hongaarse markt ten doel om hiermee aan de verbreding van de draagkracht van de onderneming bij te dragen. Bovendien ging het erom, mogelijkheden te scheppen voor uitbreiding van haar activiteiten in andere vakgebieden van haar expertise. De overgang De laatste fase voor de officiële oprichting betrof de opstelling van de statuten, het ontwerpen van een standaard arbeidsovereenkomst voor de medewerkers en het ontwerpen van de arbeidsovereenkomst voor de directieleden. Deze werden met behulp van een advocatenkantoor vervaardigd. Meer van technische aard was de inventarisatie en waardering van de over te nemen werken. Het betrof immers een privatisering waarbij de produktie-activiteiten niet zijn gestaakt; deze liepen gewoon door. Na ondertekening van de benodigde documenten door de aandeelhouders en door de directieleden van de nieuwe onderneming (statuten, lijst van geapporteerde activa, samenwerkingsovereenkomst) werd het verzoek van oprichting ingediend bij de Bedrijven- kamer van de Rechtbank van Budapest. Dit geschiedde in de maand augustus 1992. Formeel is de onderneming Cartoranje Kft. van start gegaan op 1 augustus 1992. De eigenaren van Cartoranje zijn Ingenieursbureau 'Oranjewoud' B.V. met 65% van de aandelen en de Cartographia Kft. uit Budapest met 35 van de aandelen. Cartoranje kent een Raad van Commissarissen, bestaande uit ir. G. Jacobs, voorzitter, plaatsvervangend algemeen directeur 'Oranjewoud', dr. A. Papp-Vary, lid, directeur van Cartographia Kft., Budapest en Dipl. Ing. J. Szép, directeur Intergraph Hungary, Budapest. De directie van Cartoranje wordt gevormd door twee statutaire directeuren, ing. Gy Bauni, afkomstig uit de Cartographia organisatie en ir. A. Urban van de 'Oranjewoud'-organisatie. Per 1 augustus 1992 zijn 74 oud-medewerkers van Cartographia overgegaan naar de nieuwe werkgever Cartoranje Kft. Cartoranje is weliswaar geen rechtsopvolger van Cartographia, maar de medewerkers hebben hun primaire arbeidsvoorwaarden behouden. Het concurrentiebeding was echter nieuw, daar had men nog weinig van gehoord. Geodesie wereldwijd 186

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 208