HBO- en MBO-niveau en ervaren meetassistenten. De belangrijkste produktiemiddelen zijn zes zelfregistrerende tachymeters (total stations), drie AO-digitisers, twintig interac tief grafische werkstations, een AO-plotter en zes bedrijfswagens. Cartoranje verkeert in een gezonde financiële staat, is goed gehuisvest en heeft een perspectiefvol opdrachtgeversbestand. De activiteiten van het bedrijf liggen vooral op het vlak van de landmeetkunde en de kartografie. De medewerkers houden zich bezig met geodetische grondslagverdichting, paspuntbepaling, deformatiemetingen x, y, z, kadastrale werkzaamheden, vervaardiging en bijhouding van grootschalige basiskaarten (schaal 1:500, 1:1000 en 1:2000), routekaar ten en profielkaarten voor ontweip van leidingentracé's, leidingenregistratie van bestaande nutsleidingen, het verzorgen van revisiemetingen en revisiedocumentatie van gas, water, elektra, telefoon, riolering, stadsverwarming en olieleidingen, kaartvervaardiging ten behoeve van het ontwerp van civieltechnische projecten, A/D conversie en vervaardiging van digitaal grafische databestanden voor vastgoedinformatiesystemen, bouwbegeleiding en uitzetwerkzaamheden voor infrastructurele projecten als autowegen en trambanen, de vervaardiging van beheerkaarten voor industriële bedrijven en het verzorgen van uitzet- werkzaamheden Marktpositie Om de positie van Cartoranje in de Hongaarse markt te verduidelijken, is het nodig om terug te gaan naar de ontstaansgeschiedenis van het bedrijf. Traditioneel heeft Hongarije drie staatslandmeetkundige bedrijven gekend. Deze bedrijven verzorgden de landmeetkun dige werkzaamheden voor verschillende opdrachtgevers die öf zelf onvoldoende capacitei ten hadden voor uitvoering van eigen werkzaamheden, zoals de dienst van het kadaster, öf zelf geen landmeetkundige afdelingen en voldoende know-how hadden. Deze situatie deed Geodesie in het buitenland Fig.2. 189

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 211