teiten te versterken is LREP-II opgezet, echter met nog meer nadruk op een effectieve planning en ontwikkeling van land resources. Zodoende zal het project betrekking hebben op de resterende 18 provincies van Indonesië, m.u.v. Jakarta. Dit gebied omvat de eilanden Java, Bali, Nusatenggara, Timor, Sulawesi, Molukken, Kalimantan en Irian Jaya (zie Fig. 1). Deze provincies bestrijken 75% van het totale grondgebied van Indonesië Indonesië met 69% van de totale bevolking. Verder zal de planning niet alleen op provinciaal niveau plaatsvinden maar ook op een meer gedetailleerd niveau in een 42-tal prioriteitsgebieden met een totale oppervlakte van bijna 4 miljoen ha, verspreid over de 18 provincies. De doelstellingen van het LREP-II project zijn: a) Uitbreiden en creëren van een GIS op nationaal en provinciaal niveau, dat moet bijdragen tot b) Verbeteren van het proces voor ruimtelijke ordening in de 18 provincies, om uiteindelijk een effectief en doelmatig gebruik van land resources te bewerkstelli gen. Om deze doelstellingen te realiseren zijn de volgende project componenten gecreëerd: Component A: Versterken van het National Geographic Land Resouce Information System(GLRIS) Het eerder genoemde BAKOSURTANAL is verantwoordelijk voor deze component. De versterking van het GLRIS bestaat uit: (i) het uitbreiden van de catalogus voor geo- informatie zoals opgestart tijdens het eerste LREP project, (ii) het ontwikkelen van een standaard uitwisselingsformaat om het uitwisselen van geo-informatie te vergemakkelijken en te stimuleren, en (iii) het bestuderen van de mogelijkheden van on-line networking om land resource databases te koppelen en de catalogus beter toegankelijk te maken en bij te houden. Verder zal BAKOSURTANAL zorgdragen voor het verkrijgen van luchtfotografie en remote sensing opnamen. Luchtfotografie 1:25.000 zal worden gevlogen van de priori teitsgebieden t.b.v. topografische kartering en interpretatie van bodem en landgebruik. Satellietbeelden zullen worden aangeschaft t.b.v. het updaten van geo-informatie. Voor het monitoren van landgebruik in de prioriteitsgebieden zullen jaarlijks klein-formaat fotografie en videografie worden gevlogen. Verder zullen airborne radarbeelden worden verkregen t.b.v. 1:50.000 topografische kartering van een aantal gebieden in Kalimantan waarover nagenoeg altijd een wolkendek ligt. Dit laatste als aanvulling op 1:50.000 topografische kartering van een aantal gebieden in Indonesië, die is uitgevoerd in het kader van een Wereld Bank Project. Geodesie in het buitenland 207

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 229