verantwoordelijk voor de verzameling en bij houding van het object. Deze dictionary is reeds uitgewerkt voor topografische objecten; de dictionary voor de 1:50.000 database is een nadere uitwerking van die voor de 1:250.000 database. Het is de bedoeling dat de andere instanties deze uitbreiden met de voor hen van belang zijnde thematische objecten. Verder zijn software modules ontwikkeld voor het transformeren van geo-informatie van bestaande systemen naar het SEF en vice versa. Coördinatie van de aanschaf van hardware en software Om te komen tot een uniforme opzet van de informatiesystemen in de vier betrokken instanties, zowel centraal als provinciaal, is de taak tot coördinatie van de aanschaf van instrumentarium toebedeeld aan één instituut namelijk BAKOSURTANAL. Deze taak bestaat uit het opstellen van de specificaties voor computer hardware en software t.b.v. GIS, remote sensing, networking en administratieve activiteiten, gevolgd door het uitschrijven van een internationale tender. Evaluatie van offertes en selectie van de leverancier is gebeurd door een committee bestaande uit vertegenwoordigers van de betrokken instanties, onder voorzitterschap van BAKOSURTANAL. Dit alles volgens de regels van de ADB, voorzover deze niet in strijd zijn met de Indonesische. Verder heeft BAKOSURTANAL normen opgesteld voor de ontvangst, installatie en testen van de apparatuur. De totale waarde van deze hardware en software bedraagt ongeveer US$ 8 miljoen. Produktie van de topografische database Een topografische database op detail-niveaus 1:250.000 en 1:50.000 is opgezet om als basis te dienen voor geo-informatie t.b.v. provinciale, respectievelijk semi-gedetailleerde ruimtelijke ordening. Om generalisatieproblemen te vermijden zijn deze twee databases gescheiden opgezet. Behalve voor het eiland Sumatra, dat buiten het project gebied valt, bestaan er geen recente topografische kaarten 1:250.000 van Indonesië die als invoer zouden kunnen dienen voor de database op provinciaal niveau. Noch is er voor de 18 provincies een systematische en complete bedekking beschikbaar met luchtfoto's en satelliet- of radar beelden. De meest recente kaartserie op deze schaal omvat thematische kaarten 1:250.000 die in 1988 zijn gemaakt voor het selecteren van transmigratiegebieden3. Deze kaarten zijn gebaseerd op een verouderde topografische kaartserie (gepubliceerd gedurende de periode 1969-73) destijds gemaakt door de Engelsen en Amerikanen. In 1988 zijn satelliet- en radarbeelden en luchtfotografie gebruikt voor het updaten van de topografie en voor het verzamelen van thematische gegevens m.b.t. landgebruik, landgebruiksyste men en landgeschiktheid. Deze kaarten bevatten geen hoogtelijnen. Een deel van de topografie in deze 1:250.000 kaarten was reeds gedigitaliseerd, maar niet systematisch genoeg om als database te kunnen dienen. Geodesie in het buitenland 3 Transmigratie: het verhuizen van bevolkingsgroepen van dichtbevolkte naar dunner bevolkte gebieden.

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 235