Ministerie van Verkeer en Waterstaat Directoraat-Generaal Rijkswaterstaat Meetkundige Dienst MEETKUNDIGE DIENST RIJKSWATERSTAAT De Meetkundige Dienst, kortweg MD, is één van de technisch-wetenschap- pelijke diensten van de Rijkswaterstaat (RWS), een onderdeel van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. De MD, gevestigd in Delft, is de dienst voor geo-informatie en informatietechnologie. Bij de Meetkundige Dienst werken ruim 460 medewerkers, waaronder ongeveer 15 geodetisch ingenieurs. De Meetkundige Dienst bestaat uit drie sectoren: Topografische geo-informatie Geo-advisering Informatietechnologie en -beleid Topografische geo-informatie Hier worden in opdracht topografische produkten vervaardigd, zoals kaarten en computerbestanden voor het beheer van wegen, vaarwegen, kust, oevers en rivieren. Een topografisch produkt is ook een Digitaal Terreinmo del (DTM) voor tracékeuze, of een strandprofiel voor het bepalen van kustafslag. Ook wordt landmeetkundige ondersteuning geleverd, in de vorm van terrein- werk, zoals plaatsbepaling, profiel- en grensmetingen, deformatiemetingen en het uitzetten van assen. Geo-advisering In deze sector wordt onderzoek uitgevoerd en wordt aan diensten van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat geadviseerd op het gebied van geo- informatie en geo-informatie technologie. Dit betreft inwintechnieken voor plaatsgebonden informatie, zoals remote sensing, sonar en GPS, èn analyse- en presentatie-technieken, zoals Geografische Informatie Systemen (GIS) en multi-media. In het verlengde hiervan houdt de MD zich bezig met gege- venslogistiek en meta-informatiesystemen (informatie over informatie). Daarnaast wordt een aantal thematische geo-informatie produkten vervaar digd, zoals vegetatiekaarten, hoogte-bestanden en waterstaatkundige informatie. Verder is de MD sinds 1931 belast met de instandhouding van het N.A.P. Dit is een nationale taak, die ook het Nederlandse zwaartekrachtnet omvat. Informatietechnologie en -beleid De MD adviseert het Ministerie van V&W over de toepassing van Informa tietechnologie (IT). Er wordt een integraal produkt geleverd, waarin rekening is gehouden met de gehele informatiehuishouding. Vanaf informatieplan ning, adviezen over systemen, architecturen en infrastructuren tot en met adviezen over het beheer hiervan. Stage mogelijkheden Studenten Geodesie kunnen bij de Meetkundige Dienst hun stageperiode doorlopen of hun afstudeeropdracht uitvoeren. Als het gaat om onderwer pen als fotogrammetrie, remote sensing, GIS of plaatsbepaling, zijn er bij de desbetreffende MD-afdelingen mogelijkheden. De toedeling van stageplaat sen gaat via de stage-coördinator van de Dienst, mw. ir. K. Appelman. Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat, Kanaalweg 3b, Postbus 5023, 2600 GA Delft, Tel.: 015-69111 Fax.: 015-618962

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 245