één van de uitzichtspunten van Matopos. Na de verkenning van het buurland Zimbabwe moest natuurlijk Botswana zelf ook worden bekeken. Na weer enkele weken in Dukwe te hebben doorgebracht, vertrokken de geodeten naar Kasane. Kasane is een olifantendorp dat in het noorden van Botswana is gesitueerd, dicht bij de grens van Zimbabwe. De reis naar Kasane toe was een ware lijdensweg voor de twee geodeten. Achter in de bak van een lorrie zaten ze temidden van zes Batswana (Batswana is het meervoud van een Motswana, een inwoner van Botswana, waar men Setwana spreekt). Verbrand door de hete winterzon kwamen de geodeten aan in Kasane. Overal liepen daar de olifanten over de weg en 's nachts kwam er zelfs een olifant een bezoekje brengen bij de plek waar de geodeten logeerden. De grond stond te trillen en de lodges begaven het bijna. De volgende ochtend was er dan ook een heel spoor waar te nemen waar de olifant zich had begeven. Om te weten hoe een westerse toerist zich voelt in Afrika gingen de geodeten mee op een rivercruise, een boot die nog maar net bleef drijven. Na een nacht door te hebben gezakt in de cocktailbar stonden de geodeten de volgende morgen in het holst van de nacht op om mee te gaan tijdens een gamedrive in een open jeep. Het resultaat hiervan was overweldigend. Zoals voor geodeten (af)grenzen een belangrijk onderdeel is in de studie, zo trekken wilde beesten ook in Afrika hun eigen grenzen. Komt een buffel op het terrein van een leeuw dan wordt deze buffel met huid en haar verslonden, zoals de geodeten met eigen ogen zagen. Naast dit leven van buffels en leeuwen viel het oog nog op nijlpaarden, roofvogels, krokodillen, grondeekhoorns, giraffen, antilopen, gazellen, apen en natuurlijk olifanten. Afrikaanse olifanten Stages over de grenzen

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 250