goed met elkaar te kunnen vinden want tot onze verbazing beginnen ze hiermee op elkaar in te hakken. Het blijkt dat van ons hetzelfde wordt verwacht. Door onze fenomenale acteertalenten aan te wenden en niet verder te gaan dan wat geaai met de bladeren weten we deze fase in onze martelgang te overleven. Sommigen van de aanwezigen lijken ondanks onze geweldige acteerprestatie toch twijfels te hebben aan ons oprechte plezier in dit oude volksgebruik en vinden dat het tijd wordt voor een grote finale... Leven in Helsinki Ondanks de uitgestrektheid van Helsinki over een groot gebied vol bossen, eilanden en tussengelegen water, heeft de stad een compact en sfeervol centrum. De grens met de Finse Golf wordt gevormd door het op een heuvel gelegen park Kaivopuisto. Vanaf dat park heb je een schitterend uitzicht over de Finse Golf en kun je de veerboten de haven in en uit zien lopen. Die ligt aan het centrale marktplein en parkje Esplanad. De hele zomer bruist het daar van de activiteiten: toeristen, straatartiesten, het sfeervolle glazen café Kappeli, vis- en fruitmarkt, vuurwerk etc. In Kaivopuisto waren in de maand juli elke zondag popconcerten waar in de aangename zomerzon enkele duizenden finnen, toeristen, jong en oud, genoten van de muziek en de positieve sfeer van de zomer. Ons huis stond in een buurt vol decadente huizen op slechts 10 min. lopen (terugweg: kruipen) van al dit vermaak. Het huis heeft een centrale rol gespeeld in het sociale vermaak van ons verblijf. Buiten de zomer is het huis bewoond door 25 theologen, in de zomer wordt het huis onderverhuurd aan buitenlandse studenten. Het was een kennisma king met een breed scala aan dagelijks leven van individuen uit diverse culturen: Frankrijk, België, Malta, Canada, Spanje, Finland, Estland, Zwitserland en nog enige meer. Samen met hen deden we mee aan de IAESTE-activiteiten en bezochten we de vele cafés in Helsinki: Victors en Kaarle met hun lekkere dansmuziek, Zetor met de barren van oude tractoren, het Mexicaanse café Cantina West met elke avond live muziek en hitsige vrouwen, de Beer Academy als centraal IAESTE café en Kappeli aan de Esplanad: het café van Helsinki en nog vele meer. Ondanks dat je officieel na 24 uur geen café meer in komt als je jonger bent dan 24 jaar, wisten we met volle teugen te genieten van het Finse uitgaansleven: studenten, danscafés, halve liters bier. Op de mooie zonnige dagen van de korte Finse zomer zijn vrije stoelen op de terrassen schaars en doet iedereen zich ongeforceerd tegoed aan halve liters bier. Contact met finse studenten, naast onze huisgenoten, was mogelijk via de vele activiteiten van IAESTE. In Otaniemi, alwaar de technische universiteit van Helsinki is, kon je elke donderdagavond voetballen waarna je de sauna in kon gaan ...Na een alles versmeltende hittegolf die we door een snelle bekering tot alle ons bekende religies met hulp en steun van de van toepassing zijnde Almachti- gen weten te doorstaanwordt besloten dat we ons naar buiten gaan begeven. Het is ons eerst niet duidelijk waarom men ons lijdensproces wil verlengen door ons longontsteking te laten oplopen, maar wanneer we bij een open plek in het bos aankomen wordt alles duidelijk: onderkoeling in het meer! Waar bij ons naaktzwemmen slechts op enkele zeer speciaal aangewezen afgezonderde plekken is toegestaanschijnen deze mensen zich zonder zorgen in elke Stages over de grenzen 241

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 262