staan die niet erg goed zijn onderhouden. Je ziet ook nog duidelijk de communistische invloed, wat ook niet erg opwekkend is. Ook ben ik een weekend met de stagiaires van het instituut naar Tallinn, de hoofdstad van Estland geweest. Iedereen waarschuwde ons voor de boot, want het schudt en hobbelt zodat je erg snel zeeziek wordt. Maar wij hebben ons groot gehouden. We hadden maar iets van 6 uur en zouden daarna weer terug varen. Dus we hebben alleen een beetje rond gelopen. De finse stagiaires die mee waren, stonden verbaasd over de plaats van overleg gen die wij (Eric en ik) kozen. Wij vonden namelijk de normaalste zaak van de wereld om midden op straat stil te gaan staan. De sfeer die Tallinn uitstraalt is zo heel anders dan St. Petersburg. Alles is veel kleiner, de straatjes zijn gezellig klein, de huizen zijn kleiner, gewoon alles is leuker. Een ander weekend was een rasecht fins sauna-weekend. Eerst had ik een afscheid-sauna- party zo'n 35 km van Helsinki vandaan. Beetje drinken in de sauna en dan weer afkoelen in de buitenlucht (met handdoekje om). De volgende dag werd ik opgehaald door een collega van mijn vader met wie ik naar haar zomerhuisje ging. Het eerste wat ik daar deed was de sauna in, met tussendoor enkele duiken in het meer. Het was al laat in het seizoen en dus al echt koud water en er waren niet veel mensen in de andere huisjes om het meer. Dit is echt een ervaring die ik niet zal vergeten. Zó stil en al een beetje heiig boven het meer en 's nachts echt, echt donker. Ik heb nog geprobeerd een gesprek met de Mooie grote huizen Stages over de grenzen 245

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 266