Gezond dat koude water kleinkinderen aan te gaan of eigenlijk zij meer met mij, maar dat ging echt niet. Ik ben ook nog een weekend naar een vriendin in Oulu geweest. Dit ligt net onder Lapland dus vrij noordelijk. Ik heb een leuk intiem feestje bijgewoond, waarbij ik con cludeerde dat finse mensen echt drinken om de alcohol en niet zo zeer om de gezellig heid. Een hele rare gewaarwording. Natuurlijk ontbrak ook hier de sauna niet. Het is namelijk zo dat 1 op 3 Finnen een sauna hebben. Waar ik woonde hadden we bijvoor beeld een sauna in de kelder van het huis. Ik wil uiteindelijk besluiten met te vertellen over een traditie van de technische universi teit in Otaniemi, Helsinki. Alle studenten krijgen daar een overall in een bepaalde kleur afhankelijk van de studie die je doet, Geodesie heeft bijvoorbeeld zwart. Ze plakken daar allerlei stickers op en hangen speldjes op de hele overall. Ook krijgen ze een soort zeemanspet, met een of ander raar kwastje. Deze pet mogen ze maar een gedeelte van het jaar aan. Op 1 mei viert heel Finland feest omdat het weer zomer wordt en vanaf dan mo gen ze de pet dragen. Op 1 oktober moeten ze de pet weer afzetten en daar hebben ze ook een feest voor. Naar dit feest zijn we met een aantal IAESTE-studenten geweest. Eerst zoals een rasechte fin betaamt bij iemand thuis indrinken, omdat de drank op het feest te duur is. Waarna we dus enigszins aangeschoten op het feest aankwamen. Iedereen gedroeg zich raar en dronken, al vanaf het begin van het feest. Net zoals in Delft ben je daar een van de weinige vrouwelijke studentes dus de sfeer herkende ik wel. Geodesie wereldwijd 246

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 267