DU VIN, DU PAIN, DU PARIS! Marco ter Horst Anchor line length Widpcs (Xe.Ye) Widneg Segmentation Na een excursion intensive van de DUFREX commissie wist ik het weer: La France est supèrl Waarom smaakt stokbrood in Nederland niet? Waarom is wijn in Nederland altijd de verkeerde? Waarom zijn Frangaises zo klein? De werkelijk belangrijke zaken moeten niet uit hun verband gerukt worden. Welke sul kwam erop om pain uit Frankrijk na te apen en nog erger het stokbrood te noemen? Frangaises klein? Perfect juist, hun grootte proberen ze te compenseren met een élaneen charmehun taal, hun zelfbewuste noncha lante houding, donkere ogen kijken onder zwarte wenkbrauwen je ondeugend aan. En dan de taal, de anderhalf uur durende déjeunersde avondvullende diners. Les cinémas op elke coinin elke straat twee caféseen apotheek en een boulanger. Een restaurant cultuur die voorziet in bijna elke avond volle resto's. Loop 's avonds laat, alleen over de straten in La cité en voel je ontzettend op je gemak. Ach, als blauwoogige Hollander net over de Parisien(ne)s heen kijkend -ze dus allen observerend- ja, wellicht is dit het idee van een god in Frankrijk! Ik kan doorgaan met superlatieven, goed nog een paar.. Goedkope vin, prachtig fruit, winkels tot acht uur 's avonds open, dorpse vriendelijkheid bij de bakker op de hoek(en), meloenen, fondues au fromagede clochard die zelfs zijn lot met trots draagt, le metro die rijdt en rijdt, les museesMaar het belangrijkst, Vambiance frangaise metropole, waardoor de wijn ineen als goede vin smaakt, het woord stokbrood niet in je opkomt als Geodesie wereldwijd 248

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 269