Een schattig dorpje Een paar eeuwen geleden was het fort in ditzelfde dorpje er de oorzaak van dat de Nederlandsche Rijckdommen niet subiet verloren gingen aan de Koning van Golconda en andere sujetten die het op onze peper, slaven en kisten goud gemunt hadden. Helaas waren er in een iets later tijdperk tevens Britten die ook wel wat in voornoemde artikelen zagen en tevens zichzelf tot doel gesteld hadden om alle aanwezige andere machtsfactoren definitief uit het gebied te verwijderen. Immers, de aanwezigheid van bijvoorbeeld Hollanders zorgde voor gezonde concurrentie en als er iets is wat de Britten in die tijd niet konden waarderen dan was het dat wel. Kortom, einde van de functionaliteit van het fort. Toch stond er nog een flink stuk overeind en daar viel best het een en ander aan te meten. Maar laat ik niet in details over het project zelf vervallen, dat maakt het alleen maar moeilijk leesbaar voor de leek. Terug in het Delftse werd het snel duidelijk dat moeite en in mindere mate ook kosten niet gespaard zouden worden om ook voor het afstuderen een stage in een ontwikkelings land te regelen. De keuze voor stadsinrichting was intussen ook bepaald; Van Schilfgaar- de en Teunis moesten de gezamenlijke Hoogleraren worden. Toen bleek ook het verschil tussen de aanpak van Bogaerts en Teunis: Bogaerts kwam met een voorstel en vroeg of je daar in wilde stappen, Teunis vroeg wat je wilde gaan onderzoeken. "Ja, van alles. Moet ik dat echt specificeren? Kan ik niet wat voorbeelden Stages over de grenzen 255

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 276