krijgen? Is er geen vraag naar een Geodeet ergens waarbij de opdracht vastligt?" Niet dus. Het duurde nog anderhalf jaar voor we (samen met Gert-Jan Panken, bedrijfskundi ge) het vliegtuig instapten: Bombay. Bombay. Weer India. Maar dat was zuiver toeval. En in ieder geval liep ik nu niet mee: het was mijn project. En niemand die daar tussen kon komen. Het schrijven van een projectvoorstel had mij alleen maar nog eigenwijzer gemaakt. Maar op zich was dat misschien wel een resultaat van de Teunis-aanpak: zorgen dat je weet wat je wilt doen. Ook de persoon die de subsidieaanvraag W.S.O. moest goedkeuren schrok enigszins van mijn absolute afwijzing om nog wat te versleutelen aan het project voorstel: "Ik had daar verdomme al kunnen zijn, ik heb zelf al genoeg vertraging veroorzaakt, moet ik nu echt nog het voorstel op papier wijzigen terwijl dat aan het onderzoek niets zal veranderen?" Eigenwijs dus. Snellius goes India Bombay is een stad die uitersten kent: zo'n vijf miljoen mensen in slums, terwijl de "Beautiful Bombay" club zich inzet voor bomen langs de Marine Drive. Er is sprake van de bouw van een zeven sterren hotel in zee met een directe helicopterverbin- ding met de luchthaven. Het Suburban Railway System is zo vol dat er gemiddeld vijf mensen per dag in omkomen (er uit vallen, een paaltje raken als ze naar buiten hangen, dat soort werk). De grondprijzen behoren tot de hoogsten ter wereld. Het onderzoek richtte zich op het (her)inrichten van stadsdelen op een dusdanige wijze dat ook de armen ervan meeprofiteren. En dat is best tricky. De winsten bij commerciële verkoop zijn enorm, de kosten bij verkoop of verhuur aan armen ook. Hoe krijg je Geodesie wereldwijd 256

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 277