Het studentenleven Het leven van de gemiddelde student in Trondheim wijkt nogal af van dat in Delft. In Trondheim bestaat een veel striktere scheiding tussen de werkweek en het weekend, waarbij de week wordt gebruikt om te studeren en het weekend om te feesten. Dit is het duidelijkste te zien op vrijdagavond wanneer alle studenten bier uit de supermarkt lopen aan te slepen om dit op hun kamer op te drinken. Het uitgaansleven in Trondheim is verder minder kleurrijk dan in Delft, er zijn slechts 2 belangrijke studentensociëteiten. Als eerste het 'Studentensfundet' waarvan bijna iedereen lid is en dat diverse activiteit organiseert op het gebied van sport, cultuur en ontspanning. Verder is er nog het 'AVH- studentcenter' voor de niet-techneuten (en met veel vrouwen dus), maar waar je als buitenlander ook wel binnenkomt. Om de hoge drankprijzen te ontlopen, begint men meestal eerst met een 'vorspiel' waarbij men bij iemand thuis zich alvast laat vollopen. Met als gevolg dat men soms te dronken is om nog uit te gaan. Belangrijk hierbij is dat je je eigen drank meeneemt. Als buitenlander kun je je daarbij onsterfelijk maken door een fles Johnny Walker Red Label mee te nemen. Verder wordt er in Noorwegen veel gesport vooral: langlaufen (in de winter dan), hardlopen, oriënteren (met een kompas langs gemarkeerde punten hollen) en voetbal. Doordat de meeste Noorse studenten tijdens de zomermaanden naar huis trekken om te gaan werken, is de zomer eigenlijk niet de beste periode om stage te lopen en de Noren te leren kennen. Zicht op Trondheim Stages over de grenzen 265

Lustrumboek Snellius | 1995 | | pagina 286